1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

makrakanta , dişi kılıç kuyruk , labio albino nun garip çok çok slow dansı

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde baykalbul tarafından 2 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. baykalbul

  baykalbul

  Mesajlar:
  22
  İsim:
  baykal karasüleymanoğlu
  [video=youtube;nKC4JIjPKM0]http://www.youtube.com/watch?v=nKC4JIjPKM0[/video]

  Bu video da makrakanta, albino labio , dişi kılıç kuyruk var. çok çok yavaş dans ediyorlar. vide onun ortasından sonra 3 ü beraberler...

  Su bulanıktı yemden sonra. 6 aydan fazla aynı yem kullanmıştım. son zamandada ışık 12 saatten fazla açıktı. ışık dan ziyade suda kireçli gibi partikuller vardı. yemde ham kül var diyor acaba o mu. sonra suyu tamamen neredeyse değiştim. şimdi çok berrak maşl. .

  Video çok bozuk değil. çok da net değil ama çok bozuk değil ...
  normalde albino labio ile makrakanta aynı sığınma yerinde duruyorlar (filtrenin oralar) acaba ondan dolayımı ne , albino labio makrakanta yı kovalardı. normalde yan yana olmaları çok yuhaf
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: makrakanta , dişi kılıç kuyruk , labio albino nun garip çok çok slow dansı

  Video için teşekkürler. Balıkların şaşırtıcı uyumuna şaşırmamak lazım. Karakterler her birey için onlarda da farklı oluyor. Suda sararma var oldukça video net görünmüyor ancak uyum anlaşılabiliyor. Makrakantaların akvaryum ortamında üredikleri görülmemişti uzun yıllar ancak yaklaşık 2 yıl önce akvaryum ortamında üreme sürecini anlatan bir makale yayınlamıştım.
   
  baykalbul bunu beğendi.
 3. baykalbul

  baykalbul

  Mesajlar:
  22
  İsim:
  baykal karasüleymanoğlu
  Cevap: makrakanta , dişi kılıç kuyruk , labio albino nun garip çok çok slow dansı

  tekrar teşekkürler :) . bu arada kayalarda değişik bir yosun var, normalde bu kadar olmayabilir ama ben sıvı demir katmıştım suya, sonra cam bile değişik demir kaplandı yosun gibi. akvaryum yeni kurulmuş sayılırdı(ikinci akvaryum bakımım uzun süre sonra). belki o demir yüzünden yosun çıktı kayalarda. vatoz alıcam inşl. . cüce vatoz için adana da

  bakıyorum akvaryumculara ara sıra. çok büyük balık ii durmaz 70 cm lik akvaryumda. çöpcü aldım bu arada gene, bunlar panda. ikişerli genelde 4 tür çöpcü var akvaryumda :) .panda çöpcüler güzel duruyor.

  su sarı dediniz ,ışıktan olabilir . ama boşaltırken baktım hafif yeşilimsiydi, bu konuda haklısınız, yem kirletmiş olmalı. bide su 8 aylık falandı, içinde bitkiler yetişemedi ve yavaş yavaş çürüdü, onlarında etkisi olabilir. yemlerdeki renk maddesinden şüpheleniyorum aslında. ama bence sorarsanız suyun rengi normal yeşildi. vatozlar için ii bir su.

  şu an farklı bir yeme başladım. bakalım bu 8 ay sonra suda bulanıklık yapacakmı... bu yemde ufak noktalar biraz dolaşıyor ama . sonra filtre temizliyo. diğer yemde bu sorun yoktu ama o da suyu çok bulandırdı. bidaha eski yemi kullanacağım ama şu noktalar çıkıyormu emin olmak istiyorum onda da.

  aslında belli zamanda su değişimi yapmak lazımda ben bunun peryodunu yılda bir istiyorum. yani 1 yılda suyu balıklar dipde biraz suda kalacak şekilde boşaltıcan, sonra suyu katacaksın. dinlenmiş suyu bir kovada dinlettirdikten sonrada zamanla katılabilir çok kova yoksa.

  su temiz olunca havada uçuyorlarmış gibi oluyor :) .
  bu arada arkadaşlar konu değiştirilmiş yazarsa imla kurallarındandır. umarım otomatik imla değiştirici kullanılıyodur, çok yorulmama açısından. aslında bilgisayarın imla kuralı kendine özgü şu an. ilerde değişebilir belki ,kolaylık çıkarsa.

  çöpcülerin açlığı nasıl belli olur onu düşünüyodum. bu konuda netten araştıracam. demin biraz baktım yazmıyordu. belkide sağa sola koşarlar akvaryumdan başka bir tyere gitmek ister gibi. bunu normalde tek aldığımda çöpcü yapıyodu, galiba arkadaşlarını arıyrodu :) . sonra 3 tane daha çöpcü aldım, albino çpcüde yaptı,içlerinde 1 tane vardı da bunu yaptı ,diğerleri yapmıyordu , ikinci albino çöpcü alacağım inşl. ama şu an pek yapmıyor albino çöpcü pek.

  makrakanta 14 cm ye kadar uzuyormuş. akvaryumcunun bunu söylemesi lazım aslında . daha fazla makrakanta alabilirdim ama şimdi vazgeçtim. büyürlerse ne yapacağımki, akvaryum zaten 70 cm lik. köpek balığı benzeri balıklarda büyüyormuş. yoksa güzel durabilirlerdi akvaryumda . bedeva en azından alabilirler ama bazı akvaryumcular. büyük olunca fiyat artıyor galiba.
   
 4. barisy

  barisy

  Mesajlar:
  586
  İsim:
  Barış Yıldırım
  Cevap: makrakanta , dişi kılıç kuyruk , labio albino nun garip çok çok slow dansı

  Video için teşekkürler abi...
   

Sayfayı Paylaş