1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

MALAVİ TANKIMDAN GÖRÜNTÜLER

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde MertBalim tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Çektiğim fotografları daha kolay görüntülensin diye video haline dönüştürdüm ve sizlere sunuyorum.

İyi seyirler.

[izlesene=432,344]917414[/izlesene]

Sondan 2. fotograftaki yunusumun vücüdündaki şekile iyi bakın. Bu şekil sevgililer gününde belirdi.

Akvaryumum

Ölçüleri

80x80x50

Işıklandırma

Sera 2 adet 25 watt florosan

Filitrasyon

Dış filitre

Dolphin c-1600 (Şelale Uç)

Isıtma

Sera 200 watt otomatik ayarlı ısıtıcı.

Dizayn

2 Adet çömlek

Ortada işlenmiş bir tahta

Yapay otlar.

İçindeki Türler ve Nüfüs

7 adet Zebra
    5 adet Auratus
    3 adet Ahli
    2 adet Yaşayan kaya
    2 adet İmparator
    2 adet Ciklet köpek balığı
    2 adet Yunus
    2 adet Mücevher
    2 adet Çingene
    2 adet Sarı prenses
    2 adet Beyaz prenses
    2 adet Mavi Botia
    1 adet Kadango
    1 adet İceman
    1 adet Vatoz
    1 adet Akara
    -
    ---------------------------------------
    37Balık 16Cins

2. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Hiçmi kimse beğenmedi. :( Yorum yapın lütfen.

3. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Malavi'den anlasam yorum yapacağım ama anlamam ki :bilmem:

4. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    :D :D Bence normal bir tür. :D

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mert ellerine sağlık, balıklar çok sağlıklı görünüyor. Demek balığın sevgililer gününde renk attı... Senin sevgililer gününü yesinler emi. Ben senin yaşındayken ne safmışım meğer. :D Şaka bir yana , paylaşım için harcadığın emeğine sağlık. Bir sorum olacak, suyunun rengi biraz sarı mı ?

6. tolgacetin72

tolgacetin72

Akvaryumun ölçüleri güzelmiş, hacimli bir ortam olmuş. Bana sorarsanız tek kusur o ortadaki sarı kaya. Sanırım üstünde de yapay bitkiler var. Bence onu çıkartır oraya doğal kayalardan sığınak yaparsanız çok daha güzel bir görüntü olacaktır, acizane şahsi fikrim :)

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Bende beğendim akvaryumunu Mert. Ama dekor konusunda biraz daha değişiklikler yapman lazım. Balıklarının maşallahı var.

Sevgiler...

8. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Balıkların güzel ve sağlıklı :cicek: . Yalnız bişey gözüme takıldı. Adını tam bilmedğim bir balık var orda silver dolar mı ne? Pek ciklet türlerinden anlamam ama zebralar malavimiydi?

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Akıllı bıdık benim adımı niye koydun oraya ben ne yaptımki :D akşam akşam güldürdün beni Mert...
    Tamam tamam aldım mesajı, Uçarısın kaçarısın,delisin dolusun ama nedense bilmem bende seni seviyorum kalp:
    Balıklara gelince chicledten hazzetmediğimi her fırsatta söylerim,adını bile doğğru dürüst yazamam, malavi nedir tanganika nedir, amerikan nedir bilmem bu yüzden benim kıstaslarıma uymadığı için yorum yapmıyorum çünkü irşey bilmiyorum ama güzel görünüyor eline emeğine sağlık...
    Balık derken dersleri aksatmıyoruz değilmi sonra balıkları karnede görmeyelim :uyari:

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Mert kardeşim sonunda seninde tankını gördük.. Eline sağlık güzel bir tanka ve dolu bir tanka benziyor... ;) Simetri hastası olduğum için arkadaki hava hortumuna bir güzellik yaparsan sevinirim :) Sağlıklı balıklar yetiştirmeni dilerim.. :)

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Akvaryumun güzelmiş Mert balıklarında sağlıklı görünüyor Maaşallah.

Ancak zebra ve kendinden başka mavi balık görmeye tahamülü olmayan ahliler gibi uyumsuz türleri çıkartırsan dahada rahat edecektir balıkların. ;)

12. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Yorumlarınız için teşekürler. Zebralarım amerikan zebralardan ama, ben biraz zebralarımla oynadım. Üst yüzgeclerde bazıları sarı bazıları mavi belli oluyor sanırım. Sizin de gözünüzden hiç oynama kaçmıyor. :D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olcay abi, öncedende açmıştım konu ama resimler pek hoş görünmüyordu. Belki unutmuşsundur.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Abi daha ne yardım etmiceksin? Video yapımında felan her yerde yardımın oldu.
    Bu arada dersleri demişsin. Hepsi güzel, hepsi iyi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Abi renk atmak deyil. Vücüdündaki Kalp şeklinden söz ediyordum ben. Sanırım fark etmedin.

Suyumun renginde hafif mavilik var. Dezenfekte yüzünden. Birazda kırmızılık var, yem yüzünden.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada orda, benim akvaryum pek delidolu. 7/24 kovalamaca var. Hepsinin sevdiği bitkileri felan araştırıp koydum. Akvaryuma balıkları koyunca direk gittiler yerlerine zaten. 3 Grup ortada garibanım var dolanıyor birisinin bölgesine gidiyor canı sıkılınca dövüşü başlatıyor kaçıyor. :D Bazende, 2 bölgeyi birbirine düşürüyor. :D Bazı türlerin bölgesi çok oluyor, sürekli o 2 yer arasında kavgalar felan oluyor. Bölgelerin felan belli olduğu toplu büyük bir video çekip yeni bir başlık içerisinde koyarım portala.

Yorumlarınız için yeniden teşekür ederim.

Saygılar..

13. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Mücevherime nazar değdi :(

14. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Akvaryumunu bizlerle paylaştığın için teşekkürler Mert. Harcadığın emek içinde ayrıca teşekkürler...

Alıntıladığım kısımda ne demek istedin? Anlayamadım da huh:

Bu arada Emrah Abinin dediğine kulak ver;

Keyifli paylaşımlar Mert :)

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hobi görsel hobi Mert, her akvaryumunu paylaşanın balıklarına nazar değseydi benim akvaryumda balık kalmazdı. Ben balıkların tüm özel hayatı dahil, tuvalet ihtiyaçlarını bile canlı yayın yapıyorum. :D

Bunlara inanma ve balıklarına iyi bak, nazar değdi ifadesi, sadece kendini kandırmak ve akvaryumuna gerekenleri yapmayanların sadece sığındığı bir kalkandır. Ama diğerlerine yine de naz:

16. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Abi ben mücevherime nazar değdi derken. Espiri manasında demiştim. Yoksa evet sizin balıklardan 1 tane bile kalmazdı. :)

Derslerim çok iyi Türker abi, kafanı yorma. :D

Sayfayı Paylaş