1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malavi hormon tavsiyesi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde SelimMertBalım tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Öncelikle herkese merhabalar..
    Malavi cichlidlerine Doğum kontrol hapı verdim 1 kutuyu bitirdiler pek bi renk farkı göremeyince birazda testoya yöneleyim dedim..
    Ama yönelince şöyle bir ilaca denk geldim metil-testosteron etken maddeli ital balıkların renk kaynağı olan afro 25 mg 40 tablet. Keşke denk gelmez olsaydım, üretimden kalkmış. Şimdi böyle etki yapcak ilaç arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Not: Vicut geliştirmede kullanılan steroid adı altında satılan testosteron ilaçları (Sustanon, primobolan) bunlardan kullanabilirmiyiz? Sustanon 250mg 1 tüp ondan heralde 2 damla felan atmam gerekir 2 haftada 2 damla. Tabi kullanılabilirse. Yada bildiğiniz böyle ilaçlar varsa kullanımıyla ilgili bilgide verirseniz sevinirim.
    Yavrudan çok görselliğe yöneldim. Bunların zararlı olduğunu biliyorum sizlerin tavsiye etmediğinide biliyorum ama yinede aklınızda varsa ilaç ve kullanımı önermesenizde yazarsanız çok mutlu olurum.

2. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Balıklara sustanon verdim biraz çok oldu ama bakalım ölen kalan yazarım. Tüpü kırınca yarısı boşaldı

3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Malavi çikletleri gibi hızlı büyüyen kolay renklenen balıklara hormon vermenizin mantığını çözebilmiş değilim. Balıklara doğru şartlarda baktınız da istediğiniz rengi büyümeyi elde edemediniz de mi hormona yöneldiniz, yoksa tamamen zevk amaçlı deneysel bir durum mu?

ogeday_ylz bunu beğendi.
  4. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Kaan a tamamen katılıyorum. Hormon yerine doğal şeyleri denerseniz hem balıklarınız daha sağlıklı olur hem siz onların günahına girmezsiniz.Yem olarak renklendirici yemler mevcut yada kendiniz sebzeli yemler yapabilirisiniz bunun yanında akvaryumda sump varsa paslı çivi atabilirsiniz renklerindeki parlaklık ve canlılığı göreceksiniz.

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ogeday abi, paslı çivi ne işe yarıyor tam olarak? Ne yapıyor da renkler artıyor yani?

6. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Hayır balıklar gayet güzellerde. Ben ek takviye yapmak istiyorum. Herzaman için daha güzeli verdiğim yemler
    Sera (Granu green - Granu red
    Tetra (diskus)
    Marin (Green Granulat - Chiclid Granulat)
    Salatalık- ıspanak- bezelye- havuç
    Ama ne auratusum siyah oldu ne soulosim mavi oldu nede ahlim karardı. Balıklar ürüyor ama erkekler dişiden farksız diyebilirim. Bi renklerini alamadılar malaviden başka türde yok içinde bişiyden korkuyolar desem oda zor. Su şartları bazen günlük bazzen 2 günde bir 1 kova değiştiriyorum 200 lt akvaryum 1 kova 10 lt
    Zaten yavrularada bakamıyorum yavrulukta duruyorlar ayrı akvaryum kuramıyorum tek akvaryum görsel amaç. Bu yüzdende hormon vermeyi düşünüyorum. Ki sustanon verdimde balıklar şuan 72 saat doldurmadı. Bakalım değişiklik olucak mı.

7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Verdiginiz yemler iyi yemler degil.

8. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    renklerini güzel sergileyebilmeleri için neler vermem gerekir?
    Çorumda bunları bulabildim her çeşitide aldım

9. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Kaan tam olaraka ne yaptığını bilmiyorum seneler önce bir üstadın balıklarındaki renkler çok hoşuma gitmişti ozaman ona sormuştum nasıl böyle bu renkler diye bana kumun içindeki paslı çivileri göstermişti. Bende ondan sonraki sarı prenses beslediğim her dönem paslı çiviyi kullandım ve gerçekten herkes hayran kalıyordu renklere ancak ben balıklar kumu kazarken çivi zarar vermesin diye sump a atmayı tercih ediyordum. Ozamanlar test kitlerim olmadığından hiç test yapmamıştım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alparslan ve ka2n bunu beğendi.
  10. Şahin Boşnak

Şahin Boşnak

İsim:
    Şahin Boşnak
    Kardeşim malawi grubu renklendirmek için çeşitli yemler kullan özellikle ıspanak ver ama haşlayıp ver . Tek veya 2-3 tip yem kullanma . canlı yemlerinde etkisi büyük olur . önerim su piresi ve mikro kurt .

Sayfayı Paylaş