1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi Akvaryum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde dj_yuxexes tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. dj_yuxexes

dj_yuxexes

Yer:
    Kırşehir
    Arkadaşlar merhaba sizlerin yardımına ihtiyacım var. Balıklarımın ölmesi ile tankta yapmayı düşündüğüm değişikliğe gitme vaktim geldi tamamen boşalttım ve sıfırdan kurulum yapacağım. Akvaryum ithal Pet garden marka 120*70*50 ölçülerinde. Taban kumum eskiden 25kg siyah ve kahverengi karışık lav kırığı idi ancak buna rağmen yetmemişti tabanda istediğim yüksekliği elde edememiştim. Şimdi gelelim soru kısmına önce elimdeki malzemeleri sayayım
    1- eheim 2226 dış filtre
    2- Quik Expro 1200 Dış Filtre
    3- sobo 2800lt/h iç filtre
    4- 20kg silis kum
    5- 10kg deniz kumu
    6- 10kg deniz kenarından toplama 1-3cm ebatlarında çakıl taşları
    7- 20kg a yakın denizden toplama
    farklı ebatlarda kayalar.
    8- atman 300 Watt ısıtıcı
    Şimdi bu elimdekiler ile güzel bir ciklet tankı yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Akvaryum da istediğim kum yüksekliğini sağlamak ve taban camına kayaların baskınısını önlemek için strafor koysam içten sorun olur mu?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Tankın boş hali bu şimdi çektim aydınlatma için 5w lık spot kullandım toplam 4 adet.
    Eskiden de bir kaç resim atayım

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Seçilen ekipmanlar gayet iyi bilhassa iki dış filtre bir iç filtre çok iyi olmuş. Tabana kayalardan dolayı baskıyı önlemek için strafordan çok bence pleksi veya cam daha iyi olur derim...

3. dj_yuxexes

dj_yuxexes

Yer:
    Kırşehir
    Alpaslan Bey cevap için çok teşekkür ederim. Strafor kullanmamdaki ilk amaç hem baskıyı önlemek hem de taban kalınlığını daha az kum kullanarak sağlamak görüldüğü üzere taban çıtası yaklaşık 5cm civarında o yüzden strafor kullanmak istemiştim. Boş resimde tabanda ki strafor görülüyor sizce kyllanmamım bir sakıncası olur mu

4. dj_yuxexes

dj_yuxexes

Yer:
    Kırşehir
    Bu arada arka fonu da düz siyah ya da kayalık görünümlü bir fon ile değişmeyi düşünüyorum. Eğer becerebilir isem aklımda şöyle bir konsept yapmak var
    Vadi görünümü ve derinlik verebilir isem bunların bitkisiz hali olacak inşallah

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladım strafor kullanın o zaman salınım da yapmaz.
    Arka fon da yaparsanız güzel olacağı kanısındayım...:)

dj_yuxexes bunu beğendi.
  6. dj_yuxexes

dj_yuxexes

Yer:
    Kırşehir
    Valla gönül istiyor ama arka fon yapmak işi çok zahmetli ve biraz da yetenek işi yetenekli olduğumu düşünüyorum ama zaman sorunum var o yüzden arka fon işi zor. Tekrar teşekkürler

Sayfayı Paylaş