1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi akvaryumu kurulumu yardım

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Swindler tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. Swindler

Swindler

İsim:
    Osman Tokoğlu
    Arkadaşlar 130litre bir akvaryumum var.Onu bu hafta kuracağım.İçinde orta boy sarı prenses,iceman besleyeceğim.Ama temizlik için dış filtrem yok en az 1 ay sonra alabilirim bu ekipmanlar 1 ay için yeterli olabilirmi?
    a.Filtre ve motorlar
    1.Ns iç filtre
    2.Dolphın şelale filtre
    3.Shark hava motoru
    b.Yemler
    1.sera flora
    2.sera spilurina tabs
    3.sera granugreen(az kaldı bu yemden.)
    c.İlaçlar
    1.sera aqutan
    2.deep matilen mavisi
    c.Kumlar ve dekorlar
    1.Midye kırığı kum 2kg,quartz kum 2kg
    2.dekorlar

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Malawi akvaryumu kurulumu yardım

Osman Bey kurulum hayırlı olsun ancak birkaç tavsiyede bulunarak başlamak istiyorum. Tank aslında cichlid için düşük bir hacimde, ama kısa süreli bu tankı kullanırım diyorsanız başlangıç için yapacak birşey yok. Karma bir tank yapacaksanız 200-250 Lt aralığında bir tank ideal olacaktır. 2 filtreyi aynı anda kullanacaksanız işinizi görür ancak temizleme sıklığı gerektirecektir. Yemler yeterli gelir balıklar için. Dekor konusuna gelince 2. resimdeki küp dışında o misket tanelerini akvaryuma koymayın derim ( resimedeki malzemlerin hepsinin kullanılacağını var sayarsak.) Yapay olan malzemeleri de ileride kaya dekoru ile değiştirirseniz güzel olur. Birde malzemelerde ısıtıcı göremedim ama yoksa 200W bir ısıtıcı alırsanız ilerisi için de yatırım yapmış olursunuz.

Saygılarımla;

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Osman abi merhaba,

Bekir kardeşimin düşüncelerine aynen katılıyorum.Beslemeyi düşündüğünüz türler için akvaryumunuz ufak maalesef.

4. Swindler

Swindler

İsim:
    Osman Tokoğlu

Bekir kardeşim ısıtıcım var 200watt roxin bu akvaryumum geçiçi kuracağım şuan zaten 350lt bir akvaryumum var ama Tropheus Kasakalawe besliyorum.1ay dış filtresiz bu ekipmanlarla idare edebilirmiyim?

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Eder abi ama 1 ay sonra sadece dış filtre ile kurtaramazsın durumu. Tank sorunu yok dersen bu sefer balık sorunu var. Kasakalawelelerden mi vazgeçeceksin ? saat:gif

6. Swindler

Swindler

İsim:
    Osman Tokoğlu
  7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Osman Abi acizane fikrim sen bu tankı hiç bulaştırma sp lere Allah nasip ederse bol bol Kasakalawe yavrun olur onları boylandırırsın burda. Çünkü o tank için o kadar sp yavrusu bile çok fazla gelişmeleri çok zor olacaktır. İnşallah gönlünce olsun herşey.

Sayfayı Paylaş