1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi Akvaryumunda Su Sararması

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde noscu tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. noscu

noscu

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    noscu
    Merhaba,

Ben Antalya'da yaşıyorum. Küçük heveslerle başladı bende bu tutku ve artık yeterince büyüdü. Kendime dur diyemiyorum. :)

Sizlerden bir kaç konuda yardım istiyorum, akvaryumumu 1 ay önce büyüttüm ama çamur şeklinde lekeler ve suda sararmalar olmaya basladı. Temizlik konusunda da 2 haftada bir suyun 3 de 1 kadarını değistiriyorum. Ne yapabilirim bana yardımcı olabilimisıniz?

Şimdiden teşekkür ederim. :)

IMG_20140329_230801.jpg IMG_20140329_230752.jpg IMG_20140329_230735.jpg IMG_20140329_230728.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz. Akvaryumda ışıklandırma olarak ne var...:)

3. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Merhaba portala Hoş geldiniz , suyun sararması yemle alakalı olabilir ben ciklet beslerken en kalitelisi bu dedikleri yemi alıyordum ama yinede suyun rengini değiştiriyordu dediğiniz gibi sararma oluyordu yem salınım yapıyor olabilir .

4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Tankınızda doğal nitrifikasyon sağlayacak bakteri tutunma alanı çok az.Bir avuç mech ve biobal görünüyor yeterli değil bence.Tabana kum sermekten başlayın bence, aynı zamanda yemide sorgulayın.

noscu ve furkant bunu beğendi.
  5. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Işıklandırma sanırsam beyaz ama şunu unutmayalım o tank a o balıklar çok :) bu 1
    2 ise balık yemeleme işlemi ve düzenli su degişimi bu akvaryumda okunan şu
    su degişimi yeteri ve düzenli yapılmıyor ve balık sayısı fazla oldugundan yemleme çok yapılıyor.Az olsa bu sorun kalkar.;);)

noscu bunu beğendi.
  6. fofan

fofan

Yer:
    manisa
    Arkadaşların yorumlarına katılıyorum.Ve ek olarak akvaryumunuz güneş ışığı alan bir yerde buda doğal olarak yosunlanma suda renk değişikliği yapıyor.İlk başladığımda benimde çok uğraştığım bir sorundu.Önerim akvaryumunuzu güneş ışığı az olan bir yere koymanız.

7. noscu

noscu

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    noscu
    Beyaz floresan kullanıyorum ısıklandır ma olarak... balıkların fazla oldugunun farkındayım ama ozellıkle her cesıttten bır cıft yaptım cunku hjer bırı bırbırınden guzel :) gunes gormeyen bı bolgede duruyo akwaryumum.. yem olarak ne kullanmalıyım bılmıyorum o yuzden aldıgım magazadakı arkadasların yardımı ıle alıyorum artı bısey daha sormak ısdıyorum arkaya strafordan dekor yaptım kendım ancak onu neyle boyıcamı bılmıyorum nereden we ne olarak alabılırım yardımcı olursanız sevınırım. Tesekkurler...:)

8. fofan

fofan

Yer:
    manisa
    Arka planı derz dolguyla iyice sıvayıp kurudktan sonra istediğiniz su bazlı boyayla herhangi bir renge boyayabilirsiniz o size kalmış

Sayfayı Paylaş