1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

malawi chiclid icin kum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde semuray tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. semuray

semuray

Malawi cinsi chiclid ( sari prenses, yunus,mavi prenses ) balik tanki icin zemin icin hangi tur zemin uygundur. Mercan kirigi,midye kirigi, silis kumu gibi. ph degerlerinde sorun yaratirmi. Mercan kirigi hosuma gidiyor fakat ph degerini cok yukseltir. <malavi icin 7,5-8,5 ph olmasi gerektigi soyleniyor. yardim lutfen

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    malawi chiclid icin kum

Quartz kum öneririm size, malawiler ince kumu severler, Quartz kum sorun yaratacığını sanmıyorum. saygılar:gif

3. Bülent ÖNER

Bülent ÖNER

İsim:
    Bülent ÖNER
    malawi chiclid icin kum

Murat bey, mercan kumu (mercan kırığı değil) tavsiye ederim. Çünkü mercan kırıkları irili ufaklı olduğundan aralarına biriken dışkılar ve yemler nitratı yükseltmektedir. Hem ph için yararlı olacaktır.

4. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    malawi chiclid icin kum

midye kırığı kullanıyorum ben. küçük parçalısını alırsanız daha iyi olur. Balıklar ağızlarına alarak kendilerine ait yer vb de yapıyorlar.

5. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    malawi chiclid icin kum

Ben akvaryumllarımda kum kullanmıyorum.Ama daha önceleri midye kırığı kullanıyodum

Sayfayı Paylaş