1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi Cichd'led Yemleme

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba bu aralar çok soru soruyorum biliyorum ama:D 250 litrelik bir tank yaptık yeğenime dünde sarı prenses yunus aldık,yunuslar azdaha büyük 5cm filan vardır sarı prenseslerde 3yada ,4cm on sarı prenses, altı yunus var, toplam on altı balık var. Cinsiyetleri şimdiden belli olmucandan biraz çok aldık fazla erkekleri çıkarırız düşüncesiyle. Umarım doğru düşüncedir:) Hiç bukadar küçük yavru beslemediğimden bilmiyorum bunları günde kaç kere yemlesin? Hem bitkisel hem protoin yemler var , protoini günde kaç kere bitkiseli kaç kere versin? Siz sorduklarımı cevaplarken bende flaş diskden kendi akvaryumum resimleri yükliyim:D

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Murat günde 3 veya 4 kere azar azar yemleme yapabilirisin.Yem listeni kendin oluşturabirsin mesela sabah bitkisel öğlen protein ağırlıklı akşam bitkisel şeklinde diğer sabahta verdiğin öğünü diğer türlü ayarlarsın.Haftada bir canlı yem özellikle artemia gelişimlerine artısı olacaktır.Yavru balıkların gelişimde önemli olan diğer konu düzenli su değişimi bunu sakın aksatma.

Sağlıklı balılar....

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  3. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Dış filtre var bende. Ve sarı prenses yunus gibibalıklarım var. Su değişimi yapın demişsiniz. Dış filtre olduğu halde ne kadar zamanda bir değiştireyim suyu?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Sezer kardeşim dış filitre olsada haftalık %25 su değişimi yapmak gerekir tabi su değişimini dip çekimi ile yapacaksın:)

Sayfayı Paylaş