1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

malawi cichlid lerde havuç, salatalık vb beslenme

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde osman_yc tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    selamlar;
    Beslenmeyle alakalı bir bilgi almak istiyorum:

Haşlanmış havuç ve ıspanak veya salatalıkla beslemede; haşlanmış bir havuçu veya soyulmuş bir salatalığı küçük parçalara mı ayırıp vermek gerekiyor yoksa öylece mi atmak gerekiyor?

150 lt lik akvaryumumda; 5 yunus, 3 sarı prenses, 2 vatoz ve 1 cüce vatozum var. Eğer salatalık verilcekse hafatada kaç kez, haşlanmış havuç verilcekse haftada kaç kez vermem gerekiyor. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Osman bey genellikle bu türleri besleneyenler hafta bir veya iki kez ıspanağı haşlayarak verirler sindirime faydası olması için,salatalı ise dilim şekline getirip ufak bit parçaya takıp ( çatal olabilir) akvaryumun içine koyarsınız özellikle vatozlarınız salatağı bayılacaklardır.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    bende denemek istiyorum. Vatosumu aldığımda 3 cm di canlı doğuran akvaryumunu kurarken aldığım vatosum. :) şimdi maşallah 7 cm e ulaştı. Leopar vatosmuş aslında ben siyah vatos diye almıştım :) nasip kısmet :F

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Erman salatayı verdiğinde vatozun onu bitirene kadar ayrılmaz :)

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    bitirsin vallahi abi :D koyacağım şimdi merak içindeyim :)

6. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Ispanağa biraz ilgisiz kaldılar :smiley33: ama vatoslar ve sarı prensesler kelimenin tam anlamıyla salatalığa saldırdılar :crazy:

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yeni bir yem olduğu için tepki vermeleri normal bunu diğer türlü yapabilirsiniz.Sabah ilk yem verme saatini biraz uzatın ve haşladığınız ıspanağı verin aç oldukları için mecburen yiyecekler ve bu şekilde yavaş yavaş alışacaklar.

8. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Doğru, haklısınız.. 5 gün sonra önerinize göre yemleyeceğim..

Bu arada değerli bilgiler için çok teşekkür ederim İsmail bey..

cirol bunu beğendi.
  9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Dün akşam kabuğu soyulmuş 2-3 cm uzunluğundaki kestiğim salatalığı çatala batırıp attım akvaryumun içine, en çok iç kısmını sevdi vatos. :) Mpangalarımda dış kısmına bayıldılar. Sabah baktığımda çok az kaldığını gördüm salatalığın. Şimdi iş yerindeyim eve gidince tekrar sonucu yazarım size. Bu şekilde kabuğu soyulmuş bezelye tanelerini ve hafif haşlanmış kırmızı dolmalık biberi de deneyeceğim. Aslında sarımsak vermek istiyorum çünkü doğal antibiyotik ve koruyucu olduğunu düşünüyorum. Sarımsak la ilgili nasıl verilir bi fikrim yok ancak ezilip püre haline getirilebilir. Pürelerini küçük bir kaya parçasına sıvadıktan sora güneşte kurutabiliriz. Kuruyan kayanın üzerinden yerler gibime geliyor çünkü bu onların doğasında var. Tartışılacak olan şudur ki güneşte kurutmak besin öğeleri açısından yararsız olabilir mi... Tartışmaya açık tabi ;)

10. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Yaklaşık 1 ay önce salatalık ve havucu denemiştim.Havuca aşırı ilgisizdiler ancak salatalıkla biraz ilgilendiler.1 saat boyunca akvaryumun içinde kaldı.Son 15 dakka incelediğimde diğer balıklarım bırakmış sadece sarı prenses erkeğim salatalık ile ilgileniyordu.Bende çıkardım.

Tekrar mı versem acaba diye düşündüm.Balıklarıma bir yararı olabilir mi? :smiley33:

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Erman kardeşim sarımsağı vermenin en iyi yolu sarımsağı sıkıp suyunu vereceğin yeme emdirmen olacaktır.

Sayfayı Paylaş