1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi Dar Geldi Biraz Da Tanganyika Sularında Yüzelim...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde umitdulger tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Boyut (cm): 105x55x50(h)

Kapasite (litre): Brüt 288 Litre - Net 240 Litre

Canlılar: 30 Adet Tropheus Sp. Black Kriza

Malzemeler: Dolphin C-700 Dış Filtre - Atman 200 W Isıtıcı - Atman Çift Çıkışlı Hava Motoru - 20 Kg Kırığı - 15 Kg Mercan Kırığı - Doğal Dere Taşları

Akvaryum Bakımı: Haftada Bir Kere 30% Su Değişimi ve Dip Çekimi

Kullanılan Yemler: Tropikal Spiriluna, NLS Thera a+, NLS Cichlid Formula, Tropikal Spiriluna Tablet ( Ve yeni alınacak bir kaç çeşit daha )

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Gerektiğinde İyotsuz Tuz, Bemiks Vitamin ve Flagyl

Fotoğraflar :

Bu, Akvaryumun 3 Gün Önceki Hali

Bu Da Tropheus Beslemeye Karar Verdikten Birkaç Saat Sonraki Hali :)

Temizlik İmandandır Diyerek Akvaryumdaki Kumları Tekrar Yıkadım

Kumu Tekrar Yerine Koydum ve Dekor Çalışmalarına Başladım. Fakat Bu Konuda Tam Bir Yeteneksiz Olduğumdan Dolayı Yine Eski Dekoru Yerleştirip Sağ Kenara Modifiye Yaptım :)

Akvaryum 2 Gün Boş Çalıştıktan Sonra Yavrular Yeni Yuvalarına Geldiler ve Isı Dengeleme Sistemine Girdiler :)

Bunlar Da Akvaryuma Bıraktıktan 15 Dakika Sonraki Halleri ( Daha İlk Dakikadan Rahatsız Etmemek İçin Flaşsız Çektim Kusura Bakmayın )

Bir Tane De Kısa Video Ekleyelim

[IZLESENE]3782881[/IZLESENE]

alper5959, YIKIKTEMO ve fth-94 bunu beğendi.
  2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Cevap: Malawi Dar Geldi Biraz Da Tanganyika Sularında Yüzelim...

Balıkların hayırlı olsun. Dekor da güzel olmuş ancak taban için aynı şeyi söyleyemeceğim. Kum , çok kalın tropheuslar için...

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ümit bey hadi hayırlı olsun. Büyüyüp gelişmelerini izlemek zevkli olur. Hep imrenmişimdir küçüklükten alıp büyütmeye ama nasip olmadı :)

İçerisine balıklar girince akvaryumda ayrı bir hava olmuş. Balıklar için şuan dekor yeterli ama ileride yetersiz gelir. Biraz daha taş eklemenizi öneririm.

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Hayırlı olsun balıklar, akvaryum şenlenmiş inşallah sağlıkla büyütürsünüz ve güzel bir koloni çıkar sadece dekor değil tankta yetersiz gelecek emin olun. Şimdiden hazırlanmaya başlayın.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah güzel hareket.:nazar: Çok sevimli oluyor Tropheus yavruları, akvaryumda gerçekten sade ve bir o kadar şık. Videoyu düzenledim bu arada. Teşekkürler ellerine sağlık bu güzel video ve fotoğraflar için.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ümit bey hayılırlı olsun.Tropheus besleyen dostların artması sevindirici.Diğer konularda ise bence güzel bir tür seçimi yapmışsınız. Can kardeşim'in dediği gibi kum seçimi olmamış sağlıklık olsun diyelim.Dekor sade ve güzel ilerde balıkların davranışlarına göre değiştirilebilir.Yanlız dikkatimi çeken bir diğer konu ise akvaryuma balık eklemede acele etmişsiniz.Umarın sıkıntı olmaz.Sağlıklı büyütüp bol yavrular alırsınız inşallah.

7. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Haklısınız o konu biraz aceleye geldi ama özellikle Bursa'da kriza bulmak zor olduğundan yavruları kaçırmak istemedim ve 20 taneye niyetlenerek gidip tüm yavruları aldım :) İnşallah kazasız belasız büyütürüz yavrularımızı...

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ümit hayırlısı ile adaptasyon sürecini sorunsuz bir şekilde atlatacağınız düşüncesindeyim.Videoda afacanlar maşAllah kıpır kıpırlar şuan sadece yem yemeleri konusunda gözlem yapmanız yerinde olacak.Ayrıca ortalama 20 gün'den önce su değişimi yapmayınız.

9. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Yem yeme konusunda bazıları oldukça başarılı iken bazıları hala uzak duruyorlar kayalara yakın yerlerde toplu halde bekliyorlar. Bakalım önümüzdeki günlerde değişen birşey olacak mı.

10. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Maşallah Allah nazardan korusun.

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ümit Bey son durum nedir? umarım herşey yolundadır.

12. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Çok şükür şu an için bir sıkıntı yok İsmail Bey. Bir kayıp yaşamadım. Balıklarım yavaş yavaş akvaryuma yayılmaya ve yem yemeye başladılar. Bir de artık akvaryuma yaklaşınca taşların arkasına saklanmıyorlar, arka tarafa doğru kaçıp toplanıyorlar ama onlar da "Neyin peşinde lan bu tip" der gibi bana bakıyorlar :)

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Maşallah zamanla daha da alışacaklar, siz yaklaşınca cama yapışacakları günler gelecek. Sağlıkla ve kayıpsız büyütmeniz dileği ile.

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Maşallah her şeyin yolunda olması çok güzel bir hafta içinde dahada akvaryuma alışacaklardır.Sağlıklı büyütüp bol yavrular aldığınız günleride hep beraber görürüz inşAllah.

15. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Şöyle yavaştan boylanmaya başladıkalarını da bir görsem hayırlısıyla. Daha önceki saulosi kolonimi de yavrudan büyütmüştüm ve damızlık aldığım balıklardan çok daha fazla zevk vermişti onları izlemek ve onlardan yavru almak. 8 aylıkken 9 dişinin 7 tanesinden yavru almıştım saulosilerde. Bakalım bu keratalarda durum nasıl olacak o günler geldiğinde...

16. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Bir haftanın sonunda balıklarım yeni evlerine ve bana oldukça alıştılar ve gayet güzel bir şekilde yem yemeye de başladılar...

Bu da japon akvaryumum :)

fth-94 bunu beğendi.
  17. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Gelişmeler güzel, Görüntüler güzel, Japonlar ve havuzları güzel. Umarım bu seyirde devam eder. Maşallah.

18. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Hayırlı olsun.Güzel görüntüler,Maşallah.

19. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Teşekkür ederim Bekir Bey Kardeşim. Çok şükür şu ana kadar herşey çok güzel gidiyor. Ufaktan gelişim gösterdiklerini gözlemleyebiliyorum daha şimdiden.

20. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Güzel haberler almak sevindirici sürü halinde gezemeye başladıklarında dahada güzel olacak.Unutmadan resimlerde afacanların maşAllahı var.

Sayfayı Paylaş