1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi Tür Öneri

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde umutkrgl tarafından 19 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Akvaryumu büyüteceğim 120lt. olacak şuan bende sarı prenses var yanına hangi malawi türlerini almamı tavsiye edersiniz.İzlemesi ve beslemesi kolay olabilecek.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hazır büyütmüşken 150 litreden fazla olmasını öneririm. Çünkü 120 litrede besleyebilceğiniz pek malawi türü yok.

3. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Akvaryum boyutunu ayarlarım 150 litreye kadar çıkailirim zaten dahası olmaz tür öneriniz nedir?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Umut tür önerileri genelde havada kalıyor. Tamamen senin beğeni ve hoşlandığın balık türleriyle alakalı bir durum. Aslında sana tavsiyem şudur; Madem bir akvaryumu yeniden kurmaya kalkışıyorsun o halde ilk önce beğendiğin türleri kafanda oluştur ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak bir akvaryum yapısı oluştur. Daha sonra satın alacağın balıklar yeni ortamlarında fırsat eksikliği ile karşılaşmamış olur ve çok daha az sorun yaşarsın ve tabi keyifli, sağlıklı, üreme isteği olan bvalıklara sahip olursun.

Portal Atlas 'Malawi Cichili Türleri' bölümüne bir göz at istersen beğeneceğin türleri ve akvaryum şartlarını bulabilirsin.

http://www.akvaryumportali.com/forums/58-Malawi-cichlid-türleri

Benim tür tercihim herkesin beslemediği Red borley, Ahli, yaprak Cichlid türlerinden yana olurdu. Hacim 150 litre kısıtlı sayılabilir ancak sayılarını dengelersen bakabilirsin.

5. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Peki teşekkürler...

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Umut gerekenler yazılmış gerçi 150 lt'rede fazla bir tür besleme şansın olmaz benim tavsiye edeceğim ıceman yada tek tür olarak hoşuma giden Iodotropheus Sprengerae ( Paslı Cichlid ) var bilmiyorum bu tür hoşuna gidermi?.Temel abinin verdiği link'in incelemende fayda var dediği gibi beğeneceğin türler ve akvaryum şartları yazıyor.

Sayfayı Paylaş