1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi Türlerinde Kuyruk Erimesi Hastalığı

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde southbluee tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Tankımda 3 tane balığım bu şekilde hastalandı. Yaklaşık 1 aydır böyleler. Biri geçen gün öldü şuan bu ikisini kurtarmaya çalışıyorum. İlk etapta elimde sera omnipur vardı onu kullandım bir etkisi olmadı. Daha sonra antibiyotik tedavisi yapmaya çalıştım bactirim fort ile yine herhangi bi gelişme olmadı. Bugün en son 1 diş sarımsağın suyunu bir miktar yeme karıştırıp balıklara verdim ama sadece turuncu yedi. Diğerinin üstünden inip gidiyor yem bakmıyor bile.

Balıklarımın hastalığı nedir ne yapmam lazım? Bana yardımcı olun lütfen.

2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Fazla amonyak, kötü su şartları kuyruk erimesi yapar.En garanti tedavi:Sera Bactobur kullanmak.Çoğu kişi bu hastalığı sera bactobur ile atlatıyor.Ancak elinizi çabuk tutun derim.1 resimdeki balığın durumu pek iyi gozukmuyor.Derhal tedaviye başlarsanız o balıkta kurtulur.Ancak kuyruğu çok yavaşta olsa kendini yeniler.Birde balığı ayırmışsınızdır umarım.Ayırmadıysanız derhal ayırın.Çunku bulaşıcı bir hastalık.1 balıkla başlar tum balıkları yakalar.Birde anatankta dip çekimi yapmakta fayda var.%40 su değişin.

southbluee bunu beğendi.
  3. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Balığın durumu kötüleşince hemen ayrı bir tanka aldım, ertesi gün iç filtre temizliği ve yaklaşık %50 su değişimi yaptım, metilen mavisi ile bir miktar tuz koydum ana takımın durumu iyi gözüküyor.

Hasta olan balığa dediğiniz gibi yarın temin edip kullanmaya başlayacağım.

Teşekkür ederim.

egouard bunu beğendi.
  4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    En doğrusunu yapmışsınız.Böylece anatankta hastalığın yayılmasının %100 önüne geçmişsiniz.
    Ben teşekkur ederim.
    İyi geceler.

southbluee bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş