1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

malawi tankım

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde osman_yc tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Herkese merhabalar;

15yıllık aradan sonra, sizlerden aldığım bilgi ve destek sonrasında oluşturduğum malawi tankımın görüntülerini sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi geliştirebilmem açısından siz değerli akvaristlerden yorumlarınızı beklemekteyim..

Teşekkürler..

2. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Akvaryum güzel ama resimler biraz küçük.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Osman bey uzun zamandan sonra tekrar hobiye dönüş yapmanız güzel.Tankınızın boyutları nedir acaba balıklarınıza göre biraz hacim küçük gibi görünüyor özellikle yunus'lar için.

4. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Evet haklısnız, boyut olarak küçük 150 litrelik bir tank. Biraz acemilik birazda akvaryumcunun yanlış yönlendirmesi sonucu aldığım bir tank oldu. 7 aydan beri çiklitlerle olan adaptasyon sürecini bu tankla geçirmekteyim, ilk defa beslediğim bir tür.. 7 aylık adaptasyon sürecinde sadece sağlık, beslenme ve temizlik üzerine gözlemler yaparak bu türü tanımaya çalıştım..

2 veya 3 ay içerisinde çok daha büyük ölçülerde bir tanka geçiş yapacağım ve üretmek ve yavru almak aşamasına geçmiş olacağım.. Ölçüleri büyük bir akvaryumda bu biraz daha kolay olacak diye düşünüyorum..

Tankım küçük olsa da balıklarımın sağlıklı olduklarını düşünüyorum. Ayrıca 5 aydır tankımda ölüm olmaması, tek bir kayıp olmaması doğru yolda olduğumu düşündürüyor.. Tabi bu benim nacizane görüşlerim.. Değerli üstadların yorumlarına her zaman ihtiyacım olacaktır..

Teşekkürler..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Osman, balıkları çok beğendim maşlalah. :nazar: Akvaryum değişmiş ve güzel gerçekten. Dekor olarak testilere ilave yuvarlak hatlı taşlardan eklersen daha zengin durur.

Sağlıkla besle inşallah. Filtrasyonu üst düzeyde tutmaya çalış ve oksijeni güçlü tutarak daha kararlı ve hareketli bir balık yapısı oluşturabilirsin.

6. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Temel abi, balıklarımı beğenmen beni çok mutlu etti :basardim: Önerilerini dikkate alacağım. Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş