1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi ve Canlı doğuran Tanklarım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kombassan tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu

Öncelikle herkese merhaba.Tanklarım ve kullanmış olduğum ekipmanlarımın tanıtımını yapacağım.Gördüğünüz tüm olumlu ve olumsuz detayları benimle paylaşabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz tanklardan birincisi 110*40*60 boyutunda 264 litre hacminde karışık malawi tankıdır.Lifetech 1200 lt/h dış filtre kullanmaktayım,sepetlerinde mavi sünger,seramik halka ve aktif karbon bulunmakta. Bunun yanında içerisinde iç filtremden çıkarmış olduğum bir kafa motoru da bulunmakta.Isıtıcı olarak Roxin 500 watt çelik ısıtıcı kullanmaktayım.Resun çift çıkışlı hava motoru ve elastik hava taşıyla da gerekli oksijeni sağlamaktayım.Akvaryum tabanında 15 kg kalsiyumlu çok ince kum kullandım.Tüm ekipmanlardan son derece memnunum bu akvaryumumdaki.
    Canlılara gelince,1 adet 15 cm Portakal.2 adet Sarı Prenses bir tanesi 12 cm,diğeri 7-8 cm kadar.1 adet Mavi Prenses 5-6 cm.1 adet Şeker Pembe 6-7 cm kadar.5 adet Yunus,3 adet Yaşayan Kaya,2 adet Red Rubin,2 adet Sahte Frontoza bunlarda yaklaşık 3-5 cm arasında değişen yavru balıklardır.

İkinci gördüğünüz tank ise kendi yapmış olduğum 30*30*30 cm ölçülerinde 27 lt bir küp akvaryumdur.Bu akvaryumumda canlı doğuran beslemekteyim.Şelale filtre,tek çıkışlı bir hava motoru ve 25 watt ısıtıcı kullanmaktayım.Akvaryum tabanında 3 kg siyah kum ve içerisinde 25 cm kadar bir mango kökü bulunmakta.Henüz kurulum aşamasında olan bu tanka zamanla bitki eklemeyi düşünüyorum.Işıklandırma konusunda yardıma ihtiyacım var,bitki işine girebilmem için.
    Bu tankımda ise 5 adet sarı kırmızı Plati beslemekteyim.2 erkek 3 dişi şeklinde.Bitki olayını halledebilirsem melek koymak istiyorum özellikle.

Son olarak gördüğünüz üçüncü tank ise benim eski tankım olup şuan dayımın yeni yavrularına yuva olmakta.Bu akvaryum 60*25*40 ölçülerinde 60 lt dir.Malawi yavruları beslenmekte.İç filtre,hava motoru ve 100 watt ısıtıcı bulunmakta.Tabanda ise 2 mm beyaz kum vardır.
    Yaklaşık 3-5 cm boylarında 4 adet Sarı Prenses,4 adet Ahli,2 adet Yaşayan Kaya ve 1 adette Red Rubin yaşamakta bu akvaryumumuzda.

2. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Cevap: Malawi ve Canlı doğuran Tanklarım

Neden üst bölümde boşluk var? En azından 4 litre daha su alır tanklarınız.

3. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu

Ikinci ve ucuncu tankta buhar cami yok o yuzden su buharlasiyor ama birinci tanka dediginiz gibi bir miktar daha su ekleyebilirim.Tesekkurler.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Önce maşallah diyeyim....benim tavsiyem 1. tankta balık popülasyonunuz fazla olduğundan kaya miktarınızı artırmanızdır....saklanabilecekleri mağaralar,köprüler yapabilirsiniz....tekrar tebrikler:temel:

5. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu

Ayni kaya turunden biraz daha koyabilirim.Bunun disinda kup koymayi dusunuyorum ilerleyen zamanlarda.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ben cichlid akvaryumunuz için siyah ince silis kum tavsiye ederim. Bana göre daha güzel görünecektir tankınız.

Sayfayı Paylaş