1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi yavru akvaryumu

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde BassKiller tarafından 21 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Daha önceden bilirsiniz ilk yavru sp aldığımı o yavrular 1-2 cm arasındalar ve diğer sp yumurta tutalı 10 gün oldu.Asıl konuya geliyim Ağzı dolu olan sp yi diğer spden olan yavruların yanına koyarsam herhangi bir sorun olurmu? 1-2 cm olan yavrular yeni çıkacak yavruları ve ağzı dolu olan sp diğer yavruları yermi ??

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Malawi yavru akvaryumu

Sorun olacağını sanmıyorum ama yine de balık karakterleri değişkendir. Kısaca anne balık yemek için hamle yapmayacak olsa dahi yavrularını korumak adına agresiflik sergileyebilir. Kısaca net cevabı yok ancak cevabı olan şey, Yer durumun imkan verdiği kadar yavru almaya gitmeli ve yavruları iyi şartlarda bakabileceğin sayıda beslemelisin.

10.000 yavrun olması benim için mesela bir şey ifade etmeyecektir. Ancak çok iyi bakılıp serpilmiş ve renkleri süper 10 sarı prenses yavrusu çok daha fazla ilgi çekecektir.

BassKiller bunu beğendi.
  3. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Ayrıca, iki farklı ağız arasında en fazla 1-1,5 ay kadar bir süre olmalı.Aksi halde yani küçük balıklar ile büyük balıklar aynı tankta büyütülmeye çalışırsa, küçükler kesinlikle yanık kalır.Bunda sebep; hem daha az yeme ulaşma, hemde büyük balıkların küçük balıklara yarattığı stres faktörüdür.

BassKiller bunu beğendi.
  4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Yorumun için sağol Temel abi haklısın az sayıda ama kaliteli bakmak her zaman daha iyidir,diyelim yavru akvaryumunda gerektiği kadar yavru oldu dişilerin yumurta tutmasını istemiyorum onun için ne yapmalıyım..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dişilerin yumurta tutmasını engellemeye çalışmanın manası yok. Seçim meselesi bu, ya elindeki önceki yavruları elden çıkaracaksın, yahut eve 3-5 yavru akvaryumu daha kuracaksın, yahut bırakacaksın akvaryuma yavruları bırakacak ve kalan sahalar bizimdir olacak veya erkek balıkları çıkaracaksın veya dişileri, yahut dişileri yakalayıp kısırlaştıracaksın.:bilmem:

BassKiller bunu beğendi.
  6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Gökhan abi 10 gün sonra 1,5 ay kadar olur belki biraz daha fazla ilk yavruları 3 cm olunca ana tanka koyarım şuan 1-2 cm arasındalar ne kadar zamanda 3 cm civarı olurlar??

7. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Yalnız şöyle bir durum var, 3 cmlik yavrularıda anaçların olduğu tanka koyarsanız onlarda yanık kalır, yanık kalma evresini atlatması için en az 4-5 cm iken ana tanka almalısın.Sırf bu yüzden evdeki akvaryum sayısı 5 i bulunca üretmekten vazgeçmiştim.

İyi bir bakımla 1-2 cmlik balık 2 ay içersinde 3 cm rahatlıkla olur.İlk evreler hızlı büyüme açısından önemlidir.Ne kadar hızlı büyürlerse yanık kalma riski o kadar azalır. Çabuk büyüme; uygun su ve ısı, kaliteli ve düzenli yemleme, mümkün olan en az stres ile mümkündür.

ozgun_cyprus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş