1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawiye geçiş

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 26 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Merhaba arkadaşlar, alt komşum istanbuldan bu gün beni aradı. Dedi amcamın akvaryumu, balıkları vs. var gel bana da yapalım bir tane. Ben de dedim hazır o da yapıyor, bir de kafamda vardı malawi cikletleri 150 litrelik sarı prenses ve iceman akvaryumu yapmayı planladım. Bir fiyat listesi çıkardım arkadaşa verdim kum, filtre, ısıtıcı ve akvaryum için cam toplam 210 tl ediyor.

Otuz.com » Akvaryum » OTUZCOM » Filtreler » Dış Filtreler » Jebo 828 Dış Filtre 1200 Lt. Dolu. filtre bu,

Isıtıcı 30 tl atmanın 200 w luk ısıtıcısı. Kum ise 20 kilo silis kum. Kayayı düşünmedim, bulana kadar testilerle idare ederim. Ayrıca silis 10 kg olsa yeter mi acaba? Sonuçta biki beslemiyoruz, ince bir kum tabakası yeter. Akvaryum 60x50x50 olacak 6 mm cam m2si 35 tlye adamla anlaştım 1.4 m2 oluyor. Ayrıca balkonda akvaryumu olanlardan tavsiye bekliyorum, büyük ihtimalle balkonda olacak. :F

2. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Cevap: Malawiye geçiş

Şimdi diyeceksiniz neden balkon. Annemle akvarayum yapmak için kavgalara giriyorum, yok ev çok kalabalık bir de onu mu çekeceğim yok bilmemne bilmemne. Ben de dedim arka balkonda tüpleri çekip oraya bir tane yapacağım, problem olur mu dedim. Dedi elektriği nereden çekeceksin, dedim ben geçiririm. Yok dedi deldirmem de bilmemne de. Ben de ön balkonda yapmaya karar verdim. Az atıştık ve sonunda bir sorun olmayacağını düşünerek sustu. Neyse efendim çok konuştum, hemen kafamdaki planı öne sürüyorum. izocamdan balkonun bir köşesine 160x180x190 bir oda yapacağım, strafor da olur veya ikisini de kullanabilirim. Yalıtımı kaliteli olmalı. O odacığın yanında priz var, onu kullanmak için bir bölümü deleceğim ve içine kuracağım. Kışın çok sert geçmez burda, o yüzden balkonu kapatmam gerekmiyor. O odaya bir tane normal ampül koyacağım aydınlatma için, bir tane de havalandırma için (benim havalandırmam için :D) menteşeyle takılmış penceremtrak birşey. Çok mu hayalperestim bilemiyorum, aslında aklımda çatı vardı ama... :D Ah anne ah beni nerelere sürükledin... 60x125 izocamın fiyatı 3.5 tl. Bana fazla birşey yapmaz sanırım. :)

Sayfayı Paylaş