1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mandalina Verilirmi ?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba,

mavi prenseslerime çok küçük 1 parça mandalina attım denemek istedim kapış kapış yediler. Sanırım sevdiler. Acaba bir sorun olurmu haftada 1 kere versem ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mandalina Verilirmi ?

Bu konular üzerine doğruyu, yanlışı yazışarak bulacağız dedikçe yeni bir besin maddesiyle başlık açılıyor. :F Kırmızı çizgiyi aşıyor mandalina bence. Neden aşıyor sulu ve suyu akvaryuma dağılıyor. saat:gif Nasıl caydıracağız sizi başka türlü bilmiyorum. Balıklarınıza kaliteli yemler verin arkadaşlar, bu yemlere destek olarak vitamin içeriği tespit edilmiş ve artık kullanımı onaylanmış gıdalar ile diyeti destekkleyin. :cekingen:

Neler diyeti destekler kısaca değinelim; Muz, kivi, brokoli, bezelye, soya fasulye filizi, tere, maydanoz, elma, havuç, haşlanmış ıspanak, sarımsak, karides, kalamar, bilumum canlı yemler, midye, salatalık, yakmayan kırmızı biber dolmalık, karnı bahar, hadi bir kıyak size yazın karpuz verebilirsiniz. Tüm bu gıdaları verdiğimi aşağı yukarı herkes biliyor ama gerisini bilmem.

Fakat mandalina vs nerden çıkıyor, kimden duyuyorsunuz bunları anlamıyorum. saat:gif saat:gif saat:gif

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Mandalina Verilirmi ?

Kimseden duymadım mandalina gördüm birden aklıma geldi c vitamini :D Kabuğunu soydum 1 tanesini aldım zarını açtım içinde tanecikler var onlardan 1 tanesini aldım yaklaşık 2-3 mm civarında attım yediler anında :) Muz attım yemediler :(

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Mandalina Verilirmi ?

İlginç. Gün geçmiyor ki yeni bir besin maddesiyle ilgili balık açılmasın. Forum olarak gerçekten ilkleri yaşıyoruz. Daha doğrusu yaşattırılıyoruz. :D Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsak... :D

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Mandalina Verilirmi ?

Hüseyin abi ama valla çok güzel yediler. Ufacık bir parça at dene :) Neyse yem karışımı yaptım onu deneyeceğim şimdide. Bu balıklar obur olcaklar benim sayemde :D Yem karışımında proteinsel yem + bezelye+ havuş suyu + havuç + sarımsak suyu. Bakalım yiyeceklermi. Bezelye yiyorlardı ama havucu kabul edeceklermi :)

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Mandalina Verilirmi ?

Sürekli birşeyler denemen çok güzel. Dene babam dene... Akvaristlik hayatın denemeyle geçecek. :D

Zaten hobinin gereklerinden biri de bu ...

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Mandalina Verilirmi ?

Hüseyin abi canım sıkılıyor. Aklıma gelenleri deniyorum. Simya gibi deneme yanılma yoluyla buluyorum :) Bence mandalina verilmeli benim mplerim çok sevdiler. C vitamini var ayrıca :)

Sayfayı Paylaş