1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mandarin Balığı Besleme Yöntemi-2

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde onur_0606 tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. onur_0606

onur_0606

Yer:
    Ankara
    İsim:
    onur akbulut
    Herkese selamlar,
    Daha önce açtığım konunun biraz daha zahmetsiz bir yöntemi. Hemen konuya girersek. Canlı,taze artemia yöntemiyle beslemenin aksine kabuğu soyulmuş artemia yumurtası kullanıyorum. Ek olarak,ocean nutrition baby brine shrimp aldım yem çok güzel ve çok yoğun. Çabuk tükenir zannettim ama uzun süre gidecek gibi duruyor.Bu ürün için bir nevi çıkartılmış artemia konservesi diye bilirim:) Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Fotodan anlaşılıyor zaten. Yemi şişenin dibine koyuyoruz ve tabana bırakıyoruz gerisini balık hallediyor.Mandarin, her iki yemi de kabul ediyor. Besleyiciliği yine tartışılır tabi.:bilmem: Şişenin içine nls de koymayı deneyeceğim. Bu yöntemle kuru yem alma olasılığını baya bir yüksek gibi duruyor. Besleyenler bilir. Mandarin, kumda pod avlarken çoğu zaman ağzına kum tanesi kaçar ve anında geri tükürür. Bir nevi kumun yerini nls yem alacak. Hedef; Mandarin, artemia yumurtasını hüpletirken ağzına nls yem kaçması ve tadını beğenmesi:)
    IMG_2988.JPG

Emirk0652, sinsitilki, TencoMelih ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Forza mandarin! :)

onur_0606 bunu beğendi.
  3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Faydalı paylaşımlar bunlar, özellikle benim gibi mandarin hastaları için. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş