1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mandarin Balığı Sevgisi

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde basma tulumba tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba,

mandarin beslemek isteyen ancak bu isteğini hep bir sonraki pod baharına bırakmak zorunda kalan tecrübesiz kişilere neler tavsiye edersiniz acaba?

Bu canlı, denizin en renkli canlısı kabul edilmekte ancak kuru yeme alıştırmanın sıkıntı olduğu söyleniyor. Konuda bilgisi olanlar, paylaşırsa sevinirim. İyi günler...

2. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Güzel bir konu üstadların cevaplarını bekleyelim

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Pod nüfusunu arttırmayı deneyin. Tankta bol yemleme yapamıyoprsanız ayrı bir yerde aşağıdaki sistemle bol miktarda pod üretebilirsiniz.

Amphipod oteli

Copepodlar daha uygun canlı yemlerdir, fakat amphipodlardan farklı olarak üretimi için fitoplankton gerekmektedir.

En son çare olarak kuruyeme alıştırmak için, yemi "Tropic Marin lipovit" gibi vitamin ve aminoasit bakımından zengin besinler ile ıslatarak vermeyi deneyebilirsiniz.

bayy_e1 ve Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel bir konu,pot üretimi yapılır abi...:)

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Canlı kaya ile kurulmuş 300 lt üstü senesini doldurmuş tanka beslenebilir bence.Seramik kaya ile kurulmuş sistemimde iki aydır yaşıyor.Güzel ama kendini pek göstermeyen bir balık .Artemia yermi acaba ?

sinsitilki bunu beğendi.
  6. Zeugma

Zeugma

Yer:
    istanbul
    İsim:
    ümit demirel
    bende niyetlendim ama bulamadım akvaryumda balıklardan cok yiyeceği canlılara bakıyorum daha enteresan geliyor bana :Dtemo11

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa

Sayfayı Paylaş