1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mantar hastalığı ve Beyaz Benek Hastalığı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde EDEE tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. EDEE

EDEE

İsim:
    ramazan ede
    Mantar hastalığı ve beyaz benek hastalığı olduğunu düşündüğüm erkek sarı prensesim balığımda beyaz benekler gördüm. Kafa tarafında baya yayılmış vaziyette, ılık su dolu bir kaba bolca tuz banyosu yaptırdım. 1 veya 2 saniyelik hemen tanka geri koydum ama şimdi sanki ölecekmiş gibi duruyor sizce iyileşir mi ?

Balığın düzelmesi için beyaz benek hastalığı konusunda önerilerinizi bekliyorum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mantar hastalığı ile beyaz benek hastalığını net ayırmak mümkün. Balıktan fotoğraf eklemek iyi olur. Akvaryum hacim, filtre, oksijen, diğer türler, su değişim şekli gibi bazı bilgileri de eklemek yerinde olur.

Yaptırdığın tuz banyosu hatalı ve gereksiz bir şekilde faydası olmayacak kısalıkta yapılmış.

EDEE ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  3. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Mukoza hastalıkları yaşayan balığa neden tuz banyosu yaptırarak iyice yoruyorsunuz ? Tuz tedavi etmez sadece bazı bakteri ve parazitlerin zayıflamasına sebeb olur(kısa süreli tamamen öldürmez) Bazı balık sülüklerinde tamamen tedavi edici olabilir. Fotoğraflarını eklerseniz bir bakalım, dediğiniz gibi mantar ,beyaz benek falansa boşyere hayvanı öldürmeyin .

EDEE bunu beğendi.
  4. EDEE

EDEE

İsim:
    ramazan ede
    Balıkları aldığım yer böyle birşey önerdi ve bir kaç yerde de okumuştum,olabilir diye düşündüm ama iyot çok zararlıymış sonradan öğrendim.Resim koymak isterdim ama balık çoktan öldü :( Yeni 1 erkek 4 dişi s.prenses aldım.Tank 160 lt, büyük boy iç flitre,ısı değeri 28 derece artık bunlara daha iyi bakmaya çalışacam yardım etemek istediğiniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni balıkların hayırlı olsun ama akvaryumda henüz yeni bir balık ölümü gerçekleşmişken hemen balık almak da pek doğru değil. Akvaryuma %20 su değişimi yapmak, varsa olası sorunları sorgulamak ve emin olmak sonrası satın alım en güzelidir.

Akvaryumundan fotoğraflar yayınlarsan gözümüze çarpanları öneri niteliğinde ekleyebiliriz.

6. EDEE

EDEE

İsim:
    ramazan ede
    Resim ne kadar aydınlatıcı bilmiyorum ama diğer balıkları ayırmam daha iyi olur diye düşünüyorum. Sizce doğru mu yaparım?

2011-11-29 23.05.16.jpg

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence ilk olarak güzel bir su değişimi yap ve durumu gözlemle, duruma göre dediğin işlemi yapabilirsin ama bu aşamada artık eklenmiş balıklar sabırlı olmak lazım. Fotoğrafta bir tuhaflık algılanmıyor ama gerek dekor ve gerekse kum yapısı itibari ile biyolojik alan eksikliği olabileceğini düşünüyorum.

8. EDEE

EDEE

İsim:
    ramazan ede
    teşekkür ederim önerinizi dikkate alıcam

Sayfayı Paylaş