1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Marina Sources Protein skimmer Tanıtım

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde akunaki tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt
    Marina Sources Protein Skimmer tanıtımını yapmak istedim. Bu ekipmanı araştırdım almak için ve fikirlerinizi de öğrenmek istiyorum.
    Marina Sources Protein skimmer CS 150(6530 Hailea Çırpıcı)
    Skimmer tipi: Dahili tip
    Boyut (çap / yükseklik MM):150/510
    Pompa / güç:HX-6530 / 36W
    Max. tank (L) boyutu:700
    Güç değerlendirme / Gerçek gücü: 50W/23W
    Su Çıkışı : 40mm

[video=youtube_share;77zpSN1By0c]http://youtu.be/77zpSN1By0c[/video]

Marina Sources Protein Skimmer CS 200(2x6540 Hailea Çırpıcı)
    Boyut (çap / yükseklik MM):200/595
    Pompa / güç:2-HX-6540 / 65W
    Max. tank (L) boyutu:2200
    Güç değerlendirmesi / Gerçek Güç: 2 * 100W / 2 * 33W
    Max. tank büyüklüğü (L): 2200
    Su çıkışı: 50mm

Marina Sources Protein Skimmer CS 200(6540 Hailea Çırpıcı)

Boyut (çap / yükseklik MM):200/595
    Pompa / güç:HX-6540 / 65W
    Max. tank (L) boyutu:1200
    Güç değerlendirme / Gerçek güç: 100W/33W
    Max. tank büyüklüğü (L): 1400
    Su çıkışı: 50mm

Protein skimmer genelde hailea motorlu bubble magusa karşılık çıkarılmış bir ürün olarak yabancı forumlarda okudum ama genel olarak hailea motorlarda ses sıkıntısı oluyormuş o kısmı deneyenlere sormak daha mantıklı tabi incelenmesi ve nasıl topladıgını görülmesi için videoda ekledim genel olarak forumlarda toplamasının iyi oldugu ve daha iyisi fiyatının bubble magusa göre iyi oldugu yönünde söylemler var tabi bu durum ülkemizde pek geçerli degil.en begenilen özelligi ise nedle whell olması imiş..Fiyat aralıgı 330-1200tl arası şuan için.

Not: Çok yakında aquabee ve red devilli motoru olan modeller ülkemizde karşımıza çıkabilecekmiş..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Marina Sources Protein skimmer Tanıtım

Ellerine sağlık teşekkürler tanıtım için.

Gövdesi gayet güzel, işlevsel, şık ve iş yapar ama OTB motoru biraz hantal, yüksek wat ve kalıbına göre verimi az sayılabilecek bir motor. PSK 2500 PS motoru bu gövde de süper olur bence. Başka motor alternatifi yok mu acaba? Böyle de iş yapar motor dezavantajı var biraz.

3. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Bubble magus yerine bunu almak bence daha mantıklı Temel bey siz ne dersiniz? Aquabee 2000 bu psi kaldırır bence bubble magusta motoru kolay kolay degiştiremeyiz ama bunda daha kolay gibi görünüyor..

Önemli degil Temel bey begenildiyse ne mutlu..:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Peki Aquabee 2000 alarak ve almayı düşündüğün Marina Sources Protein skimmeri de alınca maliyet ne oluyor?

Bunu yazarsan net fikrimi yazacağım.:) Yani kafandaki modeli oluşturunca toplam maliyet?

5. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Nereye varmak istediginizi çok iyi anladım Temel bey:) ama şuan o kadar para veremem ilerisi için dedim yoksa başka forumda ati 500 tl ye satılıyor yeni meshli :)İçim gidiyor ama o kadar nakiditem yok.:)550 tl gibi bir şey çıkar sanırsam ama..

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tam anlamadım işin aslı nereye gititiğimi anlaman konusunda. Fakat 550 Lira motorundan dolayı ne yazık ki etmez. Ati konusuna gelince severim güzel protein skimmerdir ve yıllarca kullandım. Fakat eğer ikinci el motoru çok iyi değilse (Kablo kesılmesi sorunu, dur kalk sorunu) o da etmez o parayı. Yeni Meçli vs aklın kalmasın, meç dediğin enkamat ve 20 saniye de değişir.

Marina Sources Protein skimmerin başka motor takılı modelini araştır bakalım, fakat bunu alır bir de motor alırım fikrini maliyet olarak iyi tart.

7. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Tam açıklayayım o zaman ms cs150 -330 tl Temel bey aqua bee de ps motoru 220 250 gibi toplamda o kadar ediyor hani bu psler eskidigi zaman motorunu bulamamak gibi bir sıkıntı olur diye degiştirme seçenegini sundum
    550tl yaparsa daha iyi bir ps alabilirsin diyeceginizi düşündüm ama yanılmışım sizin düşünceyi tahmin edememişim..Ama ilk başta çok yogun bir sistem kurulamayacagı için beni kurtaracagını düşünüyorum yinede her ihtimale karşı kesin alırım fln demiyeyim çünki ikinci el güzel birşey blursam onu alabilrim kısmet bu işler.
    Özetle ben bubble den daha çok begendim diyebilirim buna istedigimiz modifikasyonu yapabilmek açısından yanlışmıyım?

Atiyide 500 tl vermek aslında bir ps ye büyük paralar vermek bana ters önceden yaşadıgım bir olayı anlatayım çok uzun zaman önce tatlı su akvaryumlarında 2-3 adet dış filtrenin türünün satıldıgı zamanlarda bir yerde çalışıyordum ve karşımdaki dükkanda deniz akvaryumu vardı içinde koloni şeklinde yellow tang vardı baya büyük bir alvaryum olmasına ragmen dış filtre çeviriyordu bu akvaryumu psler yeni teknoloji bunu gelişiminde görebiliryoruz ve artık devirlerinin kapandıgını ve/veya herkesin kendi psini yapabildigini görünce bana pek mantıklı gelmiyor bu olay eminim belli birzaman sonra ps olayıda kalkıcaktır protein çöktüren bakteriler/vb gelipte pslerin devrinin kapandıgını görebiliriz bence..:)o sebeble o kadar parayı kuş uçursa vermek bence iyi degil tabi bu benim düşüncem yanlışım varsa affola...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yusuf işin aslı şu;

Yerden yere vurduğum o gördüğün motorun sıfırı var elimde. :) Ha şu da var; Reef Octopus bile yıllarca o motoru kullandı yani Aqua bee eline su dökemez o ayrı.

İlan;

Bu motor ilanda 135 Lira ama sana 240 Lira.

Hediyesi ise Aşağıdaki olur (Mororsuz);

Yahut zeki olur linktekini alırsın diyeceğim ama Gaziantep'e kargo ile yollamam.

Düzenleme: 15 Mayıs 2016
  9. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Temel bey mesajımdaki ikinci paragraf diyeyim..:)
    sizinkinide gördüm ama iki psde benim akvaryuma çok büyük degilmi mercan flnda alacagım para kalsın ucuza bakıyorum açıkcası bide..:)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sorun yok kafana göre. Ucuz alacağım diyerek güme atma paranı iyi araştır. Unutma önce mercan değil önce yeterli ekipman.:)

11. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Tanıtım için ellerinize sağlık ama eski modelinin tanıtımını yapmışsınız. :)
    Burada iş bana düşüyor. :) Marine Sources yeni serisini tanıttı. Üzerinde Red Devil motor var. Bu motorlar Aquabee tarafından yapılıyor. Yani Aquabee motor. :ay: Bu yüzden yeni seriler daha iyi iş yapıyor. Çalışırken gördüm. Köpük kalitesi gerçekten çok iyi. Fiyatına gelirsek;

RDC 850

Pompa:Red Devil SP3
    Güç:13W
    Hava kapasitesi: Max 900L/H
    Tank Boyutu: 350-850L

750 TL

RDC- 900

Pompa:Red Devil SP3
    Güç:13W
    Hava Kapasitesi: Max. 700L/H
    Tank Boyutu: 350-900L

710 TL

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 15 Mayıs 2016
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet Görkem uzmanlık alanın bu ve çok iyi olduğunu kabul etmek lazım.:)

13. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Red devillerin gelecegini bildirmiştim biraz hızlı gelmiş..:)

Sayfayı Paylaş