1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Marine tankta uv filtrenin artıları eksileri

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde cüneydbayramça tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça
    Akvaryumumda ilerde ciddi bir canlı yükü olacağından uv filtre takmayı düşünüyorum,iç filtre tarzı sumpun ilk bölümüne psnin olduğu kısıma takmayı planlıyorum.Hatta almayı düşündüğüm uv cihazını da aşağıya linkini ekliyorum.Bunun benim akvaryumuma artı ve eksilerini paylaşırsanız sevinirim.Akvaryumumda problem olduğundan değil sadece önlem amaçlı düşündüğümü belirtmek isterim...
    http://www.otuz.com/aquael-filtre-unifilter-1000-uv-1000l-h.html

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Ben yıllardır, tatlı suda kullanıyorum, en ufak bir zararını görmedim. Tuzlu suyuda merak etmiyorum değil. Temel hocam cevabı verecektir.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Uv filtresi balık akvaryumlarında fayda sağlar. Olmazsa olmaz bir ekipman değildir ama olmasının artıları var. Yüzen parazitleri etksiz hale getirmesi ve olası benek hastalıklarında devreye alınması fayda sağlar.

Ancak aşağıdaki ekipman ile değil. Gücü sınırlı ve saat ile ifade edilen ampul ömrü dolduğunda ürünün yeri çöptür. Eğer uv alacaksak lambasının yedeğini bulacağımız bir Uv filtresi almalıyız. Wat gücü akvaryum hacmi ile uyumlu olmalı.

Sayfayı Paylaş