1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Marmara Deniz Suyunda Her Türlü Varyasyon Olacak

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  2. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    yok yok tamam sadece not alındı :D

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aramızda çokda aklı başında tipler olduğunu sanmıyorum.

4. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Yağmur Hanım :D Yağmur Hanım Arada kabak benim başımda patladı ya :D

BulentS bunu beğendi.
  5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ne diye saldırıyorsunuz ampul isimlerine falan:koptum:

BulentS ve ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    :) Yağmur Ablamın ne suçu varki şimdi abi Suç sende :)

Elinize sağlık Ampul isimleri not edildi Dİyen sensin temo25

YMR_AY ve BulentS bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Üstatlar ciddi bir deneydeler.Tuz oranını hiç yükseltmediler,sadece eksik elementleri tamamlayıp direk tanka koydular suyu.

BulentS bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bülent abim kutlarım çalışmalar süper inş sonuç iyi olur,video da canlıların coştuğu meydanda helal olsun...

BulentS bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Bülent, çok fazla yorum yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Ben zaten bu suya ilk ortaya attığım andan itibaren güveniyordum ve sonuna kadar arkasında durdum. Önemli olan neymiş, cahilce yorum yapmak yerine işi bilenlere olayı bırakmak gerekiyormuş. Öncelikle tam yük dolu akvaryum olmasına karşın güvenin için teşekkürler.

Bu da benim akvaryumun Marmara deniz suyu değişimden 8 saat sonrası.

-doctore-, ogurcay, bydesp ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :nazar: :nazar: :nazar: tankınıza maşallah diyorum.Müzik için ayrıca teşekkürler:)

BulentS bunu beğendi.
  11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    MaşaAllah :nazar:

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel baba ve Orhan baba mest etti beni... :nazar:

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  13. Temel abi, tankın durumu maşallah müthiş. Yalnız en sonunda ince bir gostermissin kendini :) yakışır abi ;) helal size..

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu akvaryum delikanlı gibi yazmak gerekirse gerçek manada bana katlanıyor. Bu kadar bilinmezlik içinde yoğrulmasına karşın halen beğenenler olması çok ilginç geliyor bana. Çünkü bunun çok üzerinde olması gerekiyordu. Kafam esiyor balıkları çıkarıyorum, ne olacak bu kadar engame içinde tangleri vermesem perişan olacaklar. İyi yerlere gittiler hiç olmazsa delinin elinde değiller.

Sürekli bir arayış, sürekli bir deneme, sürekli bir girdi nereye kadar gider inanın bilmiyorum. Fakat yoruldu akvaryum arkadaşlar, ben de yoruldum ama akvaryum benden fazla yoruldu. Bir mercanın haftalık düzenli olarak sağı solu kırılmamalı, düzenli olarak dekoru değişmemeli, düzenli olarak hiç görmediği sıvılarla, malzemelerle tanışmamalı. Artık Marmara deniz suyunda kendince SPS yaşatmaya çalışan biri olacağım. Akvaryumu biraz rahat bırakıp gelişimi takip edeceğim. Tüm canlılar sağlıklı olsa da balıklar tepki veriyor ani değişimlere. Balık mercandan daha zor dediğimde gülenler olmuştu ama altını çizerim ki mercan ister SPS olsun ister en kolay tür balıktan çok ama çok kolay.

Suyun tamamını önümüzdeki süreçte marmara yapacağım, şimdilik %40 Marmara, Bayram sonuna kadar %80 olur.

Erdem., BulentS, Okurt ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Anemonun o hali beni bitirdi. Hani sınıf öğretmeni çok serttir öğretmen soru sorar öğrencilerde cevaplamak için öğretmenim...öğretmenim diyerek birbirlerini çiğniyerek parmak kaldırırlar ya anemonun da durumu o. Abi maşallah klasik kalıcak ama maşallah... nasıl deniyorsunuz nasıl çözüme gidebiliyosunuz pratikte bişeyler düşünüp bunları gözünüz gibi bakıp,dünya yatırım yaptığınız tanklarda uygulayıp başarılı oluyorsunuz ya...söylenicek bir şey yok söylenicek herşeyi yayınladığınız video anlatıyor zaten.
    Bu arada powder ı göremedim abi

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Orange Tang Erdoğan kardeşimize hediye edildi, Powder blue tang Teoman abiye hediye edildi, yellow tang ve watanabei angel ******* akvaryuma verildi takas olacak.

Akvaryumu tam istediğim hale getirip achilles tang ekleyeceğim arkadaşlar. Zaten bu düzenlemeler biraz da bunun için.

Okurt ve Alparslan bunu beğendi.
  17. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
  18. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim: