1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Marmara Denizinin Canlı Zenginliği

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Alparslan tarafından 5 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Uzun süren "deniz kir tutmaz" zihniyetinin düzelmesi ardından nihayet Marmara denizi bilhassa İstanbul kıyı sahilleri nefes almaya ve gizemli su altı canlılarını tekrar barındırmaya başlamıştır ve hatta ölü haliç şu anda canlandı içinde deniz tavşanı, deniz atı vb temiz su da yaşayan canlıları barındırmaya başladı,. Ayrıyeten bilinçsiz balık avı "trol" gibi uygulamaların önüne geçilmesiyle besin zinciri tekrar yerine oturdu. Ümit ediyorum ki Marmaramız daha da güzelleşecek.

Videoyu kesinlikle izleyin 4-5 çeşit deniz atı, rengarenk balıklar, mercanlar ve anemon çeşitleri mevcut üstelik bunlar Marmara denizinde yaşıyor, iyi seyirler...:)

Ertuğrul, Erdo15, Ender CESTEL ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. Alpaslan bu bilinçsiz balık avı konusunda daha çok yol almamız lazım. Adamlar gelip 10 m önüne koca gırgırla ağ atıyor sahil güvenliği arıyorsun gelmiyor. Geçen sene genel kurmaya kadar aradım fayda etmedi.

ogurcay, Gkhan ve Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Serdar abi hepimiz senin gibi olmalıyız gördüğümüz zaman aman sende dememeli, elimizden geldiği kadar olayın peşinde gitmeli, çünkü çocuklarımıza bıraka bileceğimiz en büyük miras denizlerimiz...

4. GETzREADY

GETzREADY

Keşke İzmit Körfezi içinde aynı şeyleri söyleyebilsek ne kadar uğraşılsada kimyasal atıklar bir şekilde denize dökülüyor.Atık geri dönüşüm tesisleri zehirli solventleri kanalizasyona dökmeye devam ediyor.Şikayet durumunda ise işletme sahipleri ve siyasilerin çıkarları sebebiyle görmezden geliniyor üzerlerine gidilmiyor.

Sayfayı Paylaş