1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Marmara Doğal Su ve Birleşik Nano

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle sabah 05,30 da kalkıp ikinci deli olarak benimle denizden su almaya gelen Teoman abime teşekkürlerimi bir borç bilirim. Teoman abi çok eğlendi çünkü ben denize düştüm.:) Bacak kısmında hafif darbeler oluşmasına rağmen 3 sefer attıktan sonra 28 damacana suyu alarak sağlam eve gelmeyi başardık. Zaten biyolojik bir alan gerekiyordu ve bu alanı yüksek alg türleri ile doldurmayı da planlıyorum. Yani bulduğum tüm yosun türlerini eklemeyi düşünüyorum. Sonrası tamamen nereye sürüklenirse olacak. :D

Ölçüler 50x5050
    125 Litre su hacmi var ama bu kısım 450 litreye bağlı ve %100 Marmara yapılmıştır.

deniz suyu ile akvaryum.JPG

muratmuratt, ozgun_cyprus, Erdem. ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hayırlı olsun abi, şık olmuş. Üretime mi bağlı?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abim büyük geçmiş olsun, burada bana cevap hakkı doğuyor, kabahat sende beni almadın sabah erken gideceğiz deyip sen uyu dedin, aslında bende gelseydim iskeleden suyu alırdık sıkıntı da olmazdı, bir yerde ucuz atlattığına sevindim Allahtan kırık yok.Marmara suyu iksir gibi olur inşallah...:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet Mahir bütün sisteme bağlı, köklü değişimi kardinal yavrularından 4,5 tanesi kaldıramadı, tek olumsuzluk bu oldu. Açık yazmak gerekirse şimdilik kararın doğru olduğunu düşünüyorum, ilerleyen dönem ne gösterir bakacağız.

Haklısın Alpi, doğru diyorsun.:)

5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Abi kardinal yavrularında strese bağlı ani ölümler çok yaygın. Geçmiş olsun.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Farkındayım ama çok yoruldum Mahir, onları da geçici bir kovaya almak zorundaydım ve su da yeni hazırlanmıştı. Olur o kadar diyelim sağlık olsun.

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Abi hayırlı olsun...Çok güzel görünüyor maşallah

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzelliğine bakmıyoruz artık Ozan.:D Tabanda kum ve kaya olan tek bölüm orası, biyolojide lazım biraz. Kardinal yavrularını bu kez olması gerektiği gibi aktardım.:D

kardinal balığı larvaları.JPG

Erdem., siftery, murat parin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Temelim Allah bizlere akıl fikir versin diye başlıyayım senden sonra eve geldim bir baktım sokakta koca bir itfaiye aracı ne o bizim yavrulardan biri çam ağacına tırmanmış inemiyor hanım beni aradığında seninle birilke olduğum için itfaiyeyi aramış onlarda gelmişler sabahın 7 sinde şov yaptık mahalleye.Bir dahaki sefere Kaynarcadan alıcaz orada mıçı kırma riski daha az.

murat parin, YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teoman abi hakkın ödenmez, kedi yavrularına sahip çık yenge ne fırça attı sabahın 05, 30 da.:D

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    temo25 Bende sabah sabah bu kedi sesi nereden geliyor demiştim. Abi baya maceralı geçmiş kurulum ama güzel olmuş emeğinize sağlık.

murat parin, YIKIKTEMO ve cimlikaya bunu beğendi.
  12. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Temel abi geçmiş olsun.Merak ettim 28 damacanayı neyle taşıdınız?:D
    Teoman abi kaynarca çıkartmasında beni aramazsanız gücenirim valla:)

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    3 seferde arabayla taşıdık ama kayalardan yukarı damacana ve kovaları çıkarmak var ya tam bir bela.

muratmuratt ve Alparslan bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En iyisi iskele...:)

ozgun_cyprus, Efebru, Saruman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Semtte bu kadar adamız haber vermiyosunuz böyle oluyor.Bir deli sizmisiniz abi izin verin acıkta biz delirelim.

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teoman abi iskeleye gidelim dedi Kaynarca'ya ama 3 sefer yapacaktık, Kartal Kaynarca git gel gözümde büyüdü.:D İlk iki parti süper su aldık ama son seferde deniz anaları istilası vardı.

murat parin bunu beğendi.
  17. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat

Beklerim abi herzaman kaynarcanın suyu daha iyidir belki demek lazım bendemi dalsam bi denize ne yapsam.Güneşi görüncemi çıkyorlar abi ortaya deniz anaları.

18. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Başarılar,yalnız kardinal yavruları çok güzel görünüyor.Acaba bende beylikdüzü sahil e bir operasyon yapsam mı? :rolleyes:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. Efebru

Efebru

İsim:
    Yücel ORHAN
    Tuzlu su kurulumlarından hiç anlamam, lakin bu azminiz takdire şayan. Tebrik ederim. ;)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  20. Temel abi yeni kurulumun hayırlı olsun, seni farklı kılan da zaten bu bence. :)
    Geçen buluşma da Teoman abi eski günleri yad ediyordu, hey gidi günler ne sular aldık Marmara'dan diye. :D
    Böylelikle özlemini de gidermiş oldu. :cool: Bu arada geçmiş olsun abicim ufak bir kaza atlatmışsın.
    Yosun türleri koymayı planlayarak yani farklı bir refigium tarzı bir şey mi olacak?
    Şu refigium konusunu hiç irdelemedim bu güne kadar nedense. Ama ileride kayaları inceden çıkarıp kaya bölmesini yapabilir miyim diye düşünmeye başladım bu aralar. :rolleyes:

Sayfayı Paylaş