1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Marmara resifinde su iniş sisteminde değişiklik

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde myillar tarafından 26 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Arkadaşlar selamlar
    Benim ankta su iniş sistemi 50 cm lik pimaş vasıtası ile yapmıştım sistem sağlıklıydı ama su inişte biraz ses sorunu vardı bunun önüne geçebilmek için akordion boru bazıları gırtlak hortumuda diyor onun 50 cm çapında olanını aldım ve sisteme monte ettim ses kirliliğinde yüzde 40 azalma oldu motor titreşim sesinden başka birşey duymuyorum şuan.
    Ama sistemde küçük bir sorun var hortumun yapısındanmı yada malzemesinden bilmem ps tamamen durdu buda canımı çok sıktı öğlen 3 de montajı yaptım 5 saat oldu ps de tık yok o sinirle kuleyide iptal ettim küçük bir filtre sistemi yapıp borunun ucuna ekledim eğer psde hareket olmazsa malesef eski sisteme dönecğim herhalde buyurn fotolar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Marmara resifinde su iniş sisteminde değişiklik

Mesut işi bitirmişsin tebrikler. Yosunlar kaybolmuş, akvaryum temizlenmiş ve canlılar ortaya çıkmış maşallah. :nazar:

Mesut bir kıyak yap abine de bizim şu çivi uygulaması hakkındaki düşüncelerini bir yazı ver şuraya da keyfimiz yerine gelsin. Kendimizle biraz gurur duyalım ne var yani! :F

3. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Abi senin bunlara ihtiyacın yok. Evel Allah seni bilen bilir çivi uygulamsının sonucu ortada işte herkes payını alsın cebine koysun...

O değilde benim ps toplarmı toplamazmı hortum bunu etkiler benim bildiğim ne dersin bu arada dalga motoru yerini aldı sistemde kayalarda yukarı doğru ekleme yapıldı.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çok güzel olmuş bence, hortumda süper. Ps 5-6 saat kadar toplamaz şimdi merak etme. Mutlaka redox oturunca başlayacaktır. Bu gibi işlemler sonrası normal toplamaya geç başlaması. Gerçekten güzel olmuş akvaryum ve daha iyi olacak.

5. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Beğenmene sevindim yavaş yavaş adam edeceğim tankı, tabi sizin direktifleriniz sayesinde.

6. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Hayırlı olsun abi. Bende bu boruyu kullandıktan sonra ses azalmıştı. Tabi şimdilik sumpı iptal ettim. Temel abinin dediği gibi redoks değerinden toplama durmuştur. Abi ben yem atınca bile toplama duruyor düşün yani. :) Bu arada tekrar o borulardan almak istiyorum da. Benim kullandığım boru biraz kalın. Acaba kullandığın gırtlak borunun bükülme olayı nasıl? Yani yumuşak mı? Bir de nereden aldın acaba abi?

Birde bu mercanın adı neydi?

Saygılar...

7. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Octobus coral görkem ismi. Boruyu tuzla boru dan aldım her boy her renk her ebat boru ve eşanj var adamlarda ben çok beğendim dükkanı ha bu arada boru yumuşak sayılır 90 derece olmasada herturlu kıvrılıyor boru.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tuzla hortumun sahibi Osman abiye slm söyle bidahaki gidişinde benden Mesut.:ay:

Ps nin toplamama sorununun hortumla alakalı olacağını bende sanmıyorum açıkcası. Temel abinin dediği gibi redokstantandır bana kalırsa.

Bu arada akvaryum coşmuş Maaşallah.:nazar:

9. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Olcay hocam redoxsun değişkenlik göstermeside hortumdan kaynaklanıyor işte. Sorunda bu ya bakalım düzelecek inşallah biraz artış var ps de. Bilenler bilecektir Temel abi muhakkak bilir daha öncede pimaşın contalarından kaynaklanan böyle bir durum vardı contaları sökünce ps çoşmuştu.

10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Birileri redokxmu dedi ? Mesutum o kıvrık boruların bir faydasıda inen suya daha fazla oksijen katmak doğrusunu yapmışsın .em34:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Eyvallah abi ben ses kirliliğini yok edeceğini düşünerek bu harekete kalktım demekki başka faydasıda varmış sayende öğrendik bu arada kuleden yani bizim bidondan yarım kilo pod çıktı.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Redox için uzmanı yazmış bize gerek kalmadı...

Normaldir Mesut ilk saatler bunlar. Sabır iyidir toplar.

Sayfayı Paylaş