1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavi İnci Karides

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde EbFa. tarafından 25 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. EbFa.

EbFa.

İsim:
    FarukKNTR
    Boyut (cm):45*30*25
    Kapasite (litre): 33
    Canlılar : Neocaridina cf.zhangjiajiensis (Mavi İnci Karides)
    2 adet Lymnaea stagnalis (Yarasa kulaklı bataklık salyangozu)
    5 adet Planorbarius corneus(Mavi ramshorn salyangozu)
    1 adet nerite salyangoz

Bitkiler:Moss
    Najas guadalupensis
    Cryptocoryne undulata

Malzemeler:Atman A9500 hava motoru,Atman 100w ısıtıcı,5kilo hegan siyah kum

Akvaryum Bakımı:Haftalık %30 su değişimi

Kullanılan Yemler:Sera Welfs Chips,ıspanak,bezelye,salatalık,kırmızı tatlı biber,elma vs.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Yok

Merhaba...
    Akvaryum tutkunu biri olarak bana bu türlerle tanışma fırsatını veren Tımur Eker abim'e çok teşekkür ederim...Bu Mavi inciler sayesinde Tımur abimle tanışma fırsatım oldu o kadar soruma hiç usanmadan cevap vermesi,dostluğu,samimiyeti,paylaşımcı ruhu,yardımseverliği uzak da olsa nanoma el uzatması daha güzel için çabalayan beni her defasında mahcup eden ve mutlu eden tımur abime tekrar huzurlarınızda teşekkürler.

Kurulum aşaması 05.11.2010 da bitkileri eklemekle başladı.Yaklasık 35 gün boş şekilde çalıştıktan sonra 10.12.2010 inci tanelerım elime ulaştı.Türle ilgili kararsızlıkdan dolayı defalarca konuştuk en sonunda tımur abime bıraktım iyki öyle yapmışım çünkü diger karides türlerine nazaran daha hareketli daha suda yüzen bir yapıya sahip bu sayede seyir zevki çok güzel oluyor.Verilen yeme çabuk gelmesi elimi soktuğum da hepsinin elime gelmesi akvaryuma yanaştığım da kaçmaması ayrı bir artı katıyor türe.Çırak karidesci olarak bu türün tercih edilmesinin sebebi her türli su şartlarına dayanabilmesi üreme şartlarının yüksek ve bakımının kolay olmasıdır.
    Eklenen resimler karidesler gedikten 2 gün sonraya aittir.Mavi inci dense de adı gibi mavi değildir mavimsi bir renge sahiplerdir.

Şimdi resim zamanı inşALLAH yeni yavrularımı ve son gelişmeleri konu üzerinden paylaşmaya devam edeceğim.

Ekli Dosyalar:

zgrkaralar, james_34 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    MaşAllah maşAllah.:nazar: Ellerinize emeğinize sağlık. Fotoğraftan doğadan kesitler gibi gerçekten. Kurulumuna destek veren Timur Beye ben de teşekkür ederim. Bu güzel akvaryumun günlüğünü takip etmek çok keyifli olacak.

Paylaşım için teşekkürler. :emt:

3. EbFa.

EbFa.

İsim:
    FarukKNTR
    Güzel yorumun icin tesekkur Temel bey. İlac veya herhangi bir katkı olmadıgı için yavaş ve sağlam adımlarla ilerliyorum. Umarım 1 ay sonra istediğim doğal manzarasına ve yavru incilere kavuşurum.

4. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Valla ben çok beğendım akvaryumunu. Benim karideslere ilgim zaten ap ayrı karidessiz bir akvaryum düşünemiyorum bitkili akvaryum olarak :).

Birde mavi karides yavrularına talip olabilirim eğer yavrulatırsan:).

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Maaşallah, Maaşallah.:nazar::nazar:

Kurulumun süper olduğu ap açık ortada, akvaryumun genel görüntüsündeki peysaja bayıldım, üç ay gibi bir sürede dahada mükemmel olacak.

Tebrikler...:helalolsun::helalolsun::helalolsun:

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Öncelikle hoşgeldiniz. Karides akvaryumunuz da hayırlı olsun. Dekor ve karideslerinizin de maşallahı var. İnşallah gönlünüzce bir dekor yaparsınız zaman içinde.

Ben de 75cmlik bir akvaryumu karides tankı yaptım. İçine de imzamda olan karideslerden attım. Ek olarak da kiraz karides. Tabi biraz kayıp yaşadım ama kiraz hariç diğer türlerde yavaş yavaş damızlık boya gelmeye başladılar. Kirazlar zaten sürekli ürüyorlar.

Karides , güzel bir canlı. Hani tek ondan oluşan bir akvaryum bile insana yetiyor. Yemi yemeleri , balık gibi suyun üst yüzeyinde bir yandan bir yana yüzmeleri... :)

7. EbFa.

EbFa.

İsim:
    FarukKNTR
    Özgür bey;

Çok teşekkür ederim. İlk kurduğum da içime sinmemişti sönük kalmış gibiydi ama şimdi kökten asağı süzülen moos ve pipoyu kapatan najas ayrı bir hava katıyor ortama olası gelişmeleri resimleyıp yayınlayacağım kafamdaki istediğim şekile az kaldı sorunsuz belasız olur umarım...

Murat bey;
    Yorumlarınız için tesekkur ederim...Genel görüntü benim de çok hoşuma gidiyor masa üstü teması gibi bır havası var ama resimler küçük olduğu için burda tam bellı de olmuyor bundan sonra bıraz daha buyuk resımler eklemeye calısayım.Evet dediginiz gibi 3 ay gıbı bır surede moosların kokten salınması ayrı hava katacak ıns. resımlerı cekeli 2hafta oldu 2 hafta sonra yenı resımlerı anlık paylasacagım guzel yorumlar ıcın tesekkur ederım...

Sayfayı Paylaş