1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavi Ekonomik Akvaryum Lambası (kompak floresan)

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Okurt tarafından 26 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Mavi ekonomik akvaryum lambaıi hakıinda fikirlerim. Geçenlerde arkadaşlarıma bir gece ziyaretine gittim, arkadaşımın oturduğu sitenin bahçe aydınlatması çok hoş tonlu mavi, kırmızı ve yeşil ışıklandırmalarla yapılmıştı, ilk anda burda da led kullanmışlar diye düşündüm ama armatürlere dikkatli bakınca içlerinde ev aydınlatmalarımızda da kullandığımız spiral ekonomi lambaları olduğunu gördüm, daha önce bu tür lambaların 6500 kelvinliklerini bitkili akvaryumlarda başarı ile kullanmış, pratik ve ucuz olmalarından dolayı çok memnun kalmıştım.

Aklıma o anda şimşekler çaktı. Ertesi gün biraz uğraşıdan sonra bu lambalardan bulabildim.

Dün akşam denediğimde bu lambaların çok güzel bir mavi ışığı çok güçlü bir şekilde verdiğini, karşılaştırmak gerekirse gisemanın 20000 kelvinlik ışığıyla kayda değer bir renk farkının olmadığını gözledim.

En yakın zamanda akvaryumumun sumpındaki refigium kısmını bu ışıklandırma ile yapıp buradan sonuçları paylaşacağım. Eğer olumlu sonuç alırsam özellikle nano küp tanklar için boyut, işlev ve güç olarak çok güzel bir alternatife sahip olabiliriz. Lambalar 15 wattliğinı 7.5 liraya aldım, en güzel yanı ne balast derdi var ne montaj.

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Mavi Ekonomi Lambası (kompak floresan)

Özdemir abi İyiymiş Aklıma Yattı Alabilirimde Son Kısmını Anlayamadım abi Balast ve Montaj derdi yok derken Nasıl oluyor o iş :bilmem:

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Mavi Ekonomi Lambası (kompak floresan)

Çünkü lamba böyle bişi :)

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Mavi Ekonomik Akvaryum Lambası (kompak floresan)

Bu bildiğimiz Tasaruflu Ev ampülü Yav :D Eee Abi Bunu Nasıl Yerleştirmeyi Ve Buna Elektriği Nasıl Vermeyi Düşünüyorsun sana Zahmet Tarif etde Ben Lamba alacaktım Daylight Onun yerine Bunu alayım.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Abi renk sıcaklığını göz ile farkedebilmek ne kadar sağlıklı bilmiyorum, spectrum aralığı yok ama dediğin gibi deneme yanılma ile denenmesine engel değil elbette. Merak ettim doğrusu, bu lambaları görmüştüm daha önce, ilgimi çekmişti benimde ;)

6. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Konuyu iyiki okumuşum teşekkürler hazır sadece sump varken önceden aldıgım mavi lambayı hemen taktım deniyorum mavi ışık gerçekten tuzlu suda çok hoş oluoyr tatlı su için almıştım bu lambayı ama bozulmuştu renk şimdi tuzlu suda ii..:)

Sayfayı Paylaş