1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavi Hayata Tatlıdan Geçiş ...

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde kupeli tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Mavi Hayata Tatlıdan Geçiş ...

Tatlıcılar tuzluya geçiyorda uzun süredir tuzlusucu olanlar neye geçecek çok merak ediyorum.

Bu arada PS nin atık kabını boşlatırken tıpasını kaybettim döne döne arıyorum. :por:saat:gifportal5.gif

2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

İnşallah bulursun abi.En sinir olduğum şeydir bir şeyi kayıpedip onu aramak.dans:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hakan selamlar,

Bizler de yabancı değiliz göz önündeki bir malzemenin kaybolmasına. Protein skimmerin durup dururken taşmasının sebeblerine bakarsak; Sürekli değişen ps gövde su seviyesi yüzünden, ps motorunun bulunduğu bölümde cam bölme olmadığında tatlı su ekleyerek su seviyesini yükseltmen, ayarının el kol değmesinden sonra yapılması yani düşük redox değerindeyken su durgun ve düşük göründüğünden o sırada yapılması ve su gücü yükselince su seviyesi ayarının yüksek gelmesinden ve ps motorunun önündeki hava emiş bölümünün ayarsızlığından yani hava emişteki sorundan.

kupeli bunu beğendi.
  4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Eğer fotoğraftakiler diatom ise seni canı gönülden tebrik ediyorum. Bravo.tem02.gif
    Küçük bir kayada 2 gün önce başladı bu kahverengi oluşum. Bugün ise ön camda 2mm uzunluğunda kıl kurdu gibi yeşil bişeyler oluşmuş bide akıntı ile sallanıyorlar. Camdakileri fotoğraflayamadım ama kaya aşağıda. :)

5. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Lekeli bölgelere AP gelmiş. Başka bir siteden yeniden fotolar.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
    ilkaycamlar bunu beğendi.
  6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Hakan abi konuya yorum yapamayacağım ama, camı fotoğraflamak istersen, cama resimli bir kağıt parcasını sıfır tut elle, makineyi denklanşör tuşuna az basarak o bölgeyi netle ardından uzaklığı bozmadan çekeceğin bölgeye gel ve tam basarak çekim işlemini yapabilirsin.

ozgun_cyprus ve kupeli bunu beğendi.
  7. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Halil' in tarif ettiği şekilde camdaki oluşumların fotoğrafları. Teşekkürler Halil.

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Hakan abi, terzi kendi söküğünü dikemez derler. Eskiden fotoğrafçılık yapmıştım ama gel görki kendi tankımın adam gibi bir fotosunu çekemedim.:F

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hakan abi hadi hayırlı uğulu olsun. Bunlar diyatomun habercisi. Bir kaç gün içerisinde gözle görülür bir şekilde yayılacak. Senin sistem komple ölü kayalarla olduğundan biraz daha fazla zaman gerekli. Sabır diyatomda olacak balıkta eklenecek :)

10. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Diatom başlamış, hayırlı olsun. Hakkaten iyi sallamışım:) Camlardakiler minik yosunlar, bende de diatomla birlikte oluştu daha sonra 1 tane turbo snail tarafından hepsi tüketildi. Olması gereken güzel haberler bunlar. Bu dönemde balık vs. eklemeyiniz

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Hadi hayırlı olsun, tebrikler

Tamam diatom ise bunlar 1 hafta sonra bendede başlar diatom hakan abi aramızda kurulumda 1 hafta vardı bizimki de gelir yakın zamanda.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Podlara ve kurtlara video cekmeye baslamistim bir ara. Artik akvaryumdan cok akvaryumun gorunmeyen veya pek onemsenmeyen yasamina sarmistim. Artik anladim ki deli cok memlekette tek ben degilmisim. :)

Olacak olacak...

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Hakan abi nasıl çoğalıyormu diatom son durum ne?

14. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Evet evet yavaş ama emin adımlarla ilerliyor diatom.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  15. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    ozgun_cyprus ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş