1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavi ilaç

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar bazı akvaryum kurulumlarında gördüm mavi ilaç diye hitap etmişler ben hiç kullanmıyodum ve yeni akvaryum aldım kullanmalımıyım akvaryum yaklaşık 200 lt kullanmalıysamda ne kadar kullanmalıyım ve ilacın adı nedir?

2. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Cevap: Mavi ilaç

Ben azoo aquaguard diye bir ilaç kullanıyorum.Balıkları koymadan 2 saat kadar öneden koyuyorum filtreyide kapatıyorum..

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İlaca gerek yok Polat.Akvaryumu kaya tuzu ile güzelce yıkayıp durula.Düzgün temiz bir suyla doldur yeter.Birde bakteri kültürünün hızlı ilerlemesi için güvendiğin (hastalık olmayan) bir akvaryumdan bir avuç kum alıp akvaryumuna ekle.

4. methapor

methapor

İsim:
    Polat

kaya tuzu çizmezmi camı anlamadım?

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

İlaç olarak polat abi sana sera aqutan'ı öneririm Sera aqutan ağır metalleri hızla ayrıştırır,suyu temizler ve çözülmüş tuz ile klorun etkilerini yok eder.Sera aqutan içerdiği çok değerli b vitamini ve deri koruyucu kolloidleriyle balıkların mukoza tabakasını korur.

6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Kaya tuzu olayı nasıl oluyor? Olcay abi veya başka biri?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Polat kaya tuzunu avuçluyorsun ve akvaryumun içini hafif ıslatarak dip köşe bucak hertarafı güzelce ovalıyorsun.Sonrasında ise bol suyla güzelce durulayıp dolduruyorsun akvaryumunu. Ben kolay kolay ilaç kullanmam ama Haktan ın dediği gibi agutan kullanabilirisn ilk kurulumda.( Kullanmasanda olur) Kaya tuzu kolay kolay çizmez camı.Zaten camı çizdirecek kadarda abanmayacaksın hafifçe ovala camları.

8. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Ben zaten ovalama işini başkasına devrediyomda en son ovaladığımda camı kırmıştım :karete::D Merak ettim kaya tuzu nasıl oluyor diye?:smiley33:

9. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Yaklaşık 200 lt için ne kadar kullanmam lazım bu ilacı?

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Polat kaya tuzu dediğimiz kurban bayramlarında yada karlı havalarda kullandığımız 3 kg lık torbalarda satılan 1-2 lira aralığında değişen her bakkal ve markette bulunan yeri geldiğinde salamurada kullanılan tuz. İlaç falan uğraşma doğal yollardan yapılan bir temizlik varken kimyasala ne gerek var. Umarım yeterince açık ve şeçik tarif etmişimdir. :crazy:

11. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Elimde var kaya tuzu hemde 5-10 kg arasında bir miktar xD Ama normal tuzun daha serti.Camı nasıl çizmezya suya kaya tuzu ekleyip sonra mı ovalıyoz acaba kovaya tuzu ekleyip mendili veya bezi orda ıslatıp mı yıkyoz nasıl acaba?

12. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Polat Akvaryumu 2 cm su ile doldur Tuzu at içine hafif eriyik haldeki tuzu kenarlara ovalayarak yedir. Daha sonra genel bir camlardan geç olay bukadar. Kasma kendini birşey olmaz.

13. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Şuan akvaryum azına kadar tuzlu suyla dolu akdenizin suyu :) İçi bu şekilde doluyken ovalasam ?

14. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Anlama kıtlığım var biliyorum özür dilerim

Sayfayı Paylaş