1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavi Kurbağa Alıyorum [Phyllobates Terribilis]

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde Mert K. tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Mert K.

Mert K.

özel olarak tropik yağmur ormanların getirteceğim Phyllobates Terribilis i sizlere tanıtmak istiyorum 1 hafta içinde elimde olur.

90*90*90 şelaleli paladarium yaptırdım. bol bitkili.2 adet elma salyangozu 5 tane kiraz karides besliyeceğim ve

içinde mavi kurbağam ve bir kaç balık koyucağım. balıklara karar vermedm fikir bekliyorum. sizlerden.

kurbağama yem olarak kurutulmuş karide,dondurulmuş canlı yem, ve kültür un kurtu vermeği düşünüyorum yem konusunda sıkıtım yok =)

ve birde buhar ağleti aldım.

bir kaç foto paylaşmak istiyorum;

Video;

Poison Dart Frogs!

Biraz Bilgi Vereyim isterseniz;

O kimseyi ısırmıyor ,O kimseyi sokmuyor. Ama zehiri ( Batrachotoxin ) bilinen en etkili zehirden bile 250 kat daha güçlü.ve tüm vücudunu kaplıyor. Onu ellediğiniz anda bile felç geçirebiliyorsunuz … Eğer kazara yutarsanız ölüm sizi 1 dakikadan daha az bir zamanda buluyor

* Phyllobates Terribilis Kolombiyada yaşıyor
    * Neredeyse tüm vücudu zehirden yapılmış
    * 2 Cm. boyunda
    * Ellediğiniz anda cildinin üzerindeki 400 ayrı alkali zehir derinize yayılıyor
    * Eğer zehir kana karışırsa ölüm 1 dakikadan daha az zamanda geliyor
    * Tek bir kurbağanın üzerindeki zehirle 30.000 fareyi yada 150 insanı aynı anda öldürmek mümkün

en sen diyceksin bu hayvanı nasıl elinde tutucan arkadaşbu hayvan saldırmıyor ama tehdir olarak salgılarsa vucudunu zehirle kaplıyor. bunun çözümüde doktor eldiveniyle almak yani hiçbir tehlike yok saygılar =)

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Hayırlı olsun ama tehlikeye gireceğinize beyaz kurbağa alsaydınız ne olur ne olmaz siz sürmeseniz başka biri yanlışlıkla elini sürebilir.

3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER

Çok tehlikeli evde tutmak saçma bence kaza ile dokunulursa yada Emrah beyin dediği gibi başkası tutarsa kötü olabilir.Karar sizin çok güzel bir canlı güzel ren doğada tehlike uyarısıdır.

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

90*90*90* şelaleli paludaryumunuzu merak ettiğimi söylemek istiyorum. Kurbağamızı gördük nede olsa kıvır:gif

Bencede uygun bir seçim değil. Ama elbette tercih sizin... İmkanınız varsa bu kurbağanın yeni yuvasının fotoğraflarını görmek isteriz.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tamam güzel,renkleri itibarı ile çekici bir hayvan. Ama ev ortamında beslemek nekadar doğru ,orası tartışılır. .8.

Olmaz olmazda, hani olurda beslediğiniz yerden fırlayıp,evin içinde dolaşırsa ve gece uyurken yanınıza geldiğinde kazara ona dokunsanız, yada farkına varmadan odada yürürken kazara üstüne bassanız? Sonuçta temas halinde sakıncalı birşeyse kesinlikle ev ortamında bulunmaması lazım.

6. safak

safak

Bencede kurbağalar ne yapar ne eder çıkarlar dışarı bu riski bence sakın göze almayın gerçekten çok tehlikeli gece uyurken falan zehirler.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Doktor eldiveninin çözüm olacağını zannetmiyorum. Yani arkadaşlarımın dediklerine tamamen katılıyorum. Sonuçta bunlar plastik bir şekilde delinmiş olurlarsa yahut imal hatasından farkedemediğiniz bir yeri açıktaysa ve buradan herhangi bir temas olursa bu canlıyla o zaman ne olacak?

Ben Diyarbakır Devlet Hastanesinde danışman memur olarak çalışmaktayım. ( KPSS ) gazisi... Bu doktr eldivenlerinden bazen kullanmam gerekiyor ve pakedinden açılmamış fabrika yapımı eldivenlerden bile ara ara yırtık , kesik bölgeler tespit ediyorum. Demek istediğim doktor eldiveni bile bu kadar öldürücü zehre sahip hayvanlar için %100 tedbir değildir. Nacizane fikirlerimdir. Karar sizin.

8. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Bende diğer arkadaşlara katılıyorum böyle bir hayvanı ben şahsen evimde bulundurmam ama bu sizin terciğiniz benim önerim yaptığınız yaşam alanının üstüne tel gibi bir şey çekmeniz ona bir kapak yaparsınız yem falan atmak için en güvenlisi olacaktır sonuçta bu bir kurbağa ne yapar eder çıkar diye düşünüyorum ama genede karar sizin...

Sayfayı Paylaş