1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavi Prenses Üreme

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Cikletci tarafından 22 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce mavi prensesimi kusturmuştum. Tekrar ne zaman yavru alır. Erkek sürekli bi yerleri kazıyor dişiye titreme yapıyor ama hala bi icraat yok :)
    Herkese sağlıklı balıklar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    3 hafta uzun bir süre sayılmaz, özellikle aynı dişiden söz ettiğine göre dişi sayısı bir balıktan ibaret. Balığın dinlenmesi, iyi beslenmesi ve hazır hale gelmesi gerek. Erkek balık eğer kusturma ardından rahatsız ediyorsa balık geç toparlar. Üstelik kusturma ardından hemen tekrarını istemek balığı fabrika ile karıştırmak anlamına gelir ki bu kadar aceleci olmamak gerek. Dişiye çok iyi bakmanı öneririm.

Yavru sayısının hiçbir önemi yok, yumurta kalitesi, larva kalitesi önemlidir. Bunun içinde dişi iyi bakılmalı ve zaman tanınmalı.

Cikletci bunu beğendi.
  3. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Teşekkürler Temel abi elimden geldiğince balıklarıma çok iyi bakıyorum hatta bi beslenme programım bile var :) Umarım en kısa zamanda beni tekrar sevindirir :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sevindirir tabii ama sende zavallı balığı fabrika sanma, özellikle dişi üreme sonrası çok iyi beslenmeli. Bu şekilde yavru verme süresi kısalır ve çabuk emekli olur, buna bir de kalitesiz yavrular eklenir.

5. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Teşekkürler hocam önerilerinizi dikkate alıcam :)

Sayfayı Paylaş