1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

mavi prenses 15 gün oldu

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde captainclaw tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. captainclaw

captainclaw

İsim:
    Hasan Saraç
    selam arkadaşlar mavi prensesimimn kursağı 15 gündür şiş durumda ama halen yavruları bırakmadı. kusturmak istemiyorum. daha ne kadar bekleyim? en kötü ne olabilir yavruları yutar mı?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    mavi prenses 15 gün oldu

15 gün olmuş daha. Anne stres altındaysa daha çok tutar... En geç 3-4 gün içerisinde bırakması lazım. Baktın bırakmıyor kustur ;)

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    mavi prenses 15 gün oldu

Hasan bey 15 gün olduysa kusturabilirsiniz.Bu işi akşam yapın ışıklar sönük olduğunda uyku modunda oldukları için ufak el fener ile ağzı dolu olan balığı beliryip yakalayın daha sonra kusturma işlemine başlayın bu şekilde ışığı açtığınızda ortalam 1-2 dakika balıklar durgunlukları üzerinde atamazlar böylece dişinin yavruları yutma riski minimuna iner.Eğer balığınızın ilk tecrübesiyse kendinin salmasını bekleyin tecrübe kazanır böylelikle ben kusturulmasına karşıyım tabi karar sizin.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    mavi prenses 15 gün oldu

Hasan abi kustur sen 15 gün olmuş balık iyice halsizleşmiştir zaten... Hem anneye yardımcı ol :) Hemde artık gün geçtikçe 2-3-4 tane yavru yutuyor anne. Son karar sizin ;)

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    mavi prenses 15 gün oldu

Ben 14. günde sp yavrularımı kusturdum hiçbişey olmadı. Keseleri vardı tabi ama o da zamanla eridi gitti.

Sayfayı Paylaş