1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavi Prenses Balığı Cinsiyet Ayrımı

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde emruhu tarafından 12 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. emruhu

emruhu

İsim:
    emir saygın
    Arkadaşlar akvaryumdaki balıkların cinsiyetleri hakkında yardımcı olabilirmisiniz? Özellikle de mavi prensesler hakkında. Koloni kormayı düşünüyorum da.
    Bir de bu dövüş eden mavi prenseslerin cinsiyeti ne ve niye kavga ediyorlar.

Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla...

[video=dailymotion;xpczlh]http://www.dailymotion.com/video/xpczlh_mavi-prensesler-dovuyuyor-mu_animals?start=2#from=embed[/video]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Mavi Prenses Balığı Cinsiyet Ayrımı

Mavi prenses balıklarının 3. de erkek. Çiftleşme kuru yapıyorlar ama erkek olduklarından sonunda ağız ağıza kavga ediyorlar, büyük olan ise o bölge benim diyip dalıyor. O şekilde koloni kurman zor. Büyük olan balık orantısız boyuta sahip, diğer ikisi ise kavgada. Büyük olanı çıkarıp 4 dişi eklemen iyi olur. Diğer balıkların da bu tarz bir tavırları olsaydı belli ederdi ama onlar sakin, videodan anlaşılmaz cinsiyetleri.

3. emruhu

emruhu

İsim:
    emir saygın

Teşekkürler. Ya bu işten anladığını düşündüğüm bir akvaryumcu da o büyük haricindekileri dişi demişti. Ama çok kararsız kaldım ben de.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dişiye benzemiyor o balıklar bilgin olsun.

5. emruhu

emruhu

İsim:
    emir saygın

Arkadaşlar başka yardım edebilecek kimse yok mu?

6. atalay

atalay

İsim:
    ramazan atalay

o mavilerin 3de erkek gibi bence sen ordan ikisini al balıkcıya götürüp dişi al bide balıkların cok güzel maşallah

Sayfayı Paylaş