1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mavinin Derinliklerine Dalmak

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gerçek anlamda konu adına uymak videodaki olsa gerek. Oksijen yok ve inanılmaz şekilde birden deniz içinde beliren bir kara deliğe dalışa geçen psikopat dalgıç videosu.

[video=youtube;uQITWbAaDx0]http://www.youtube.com/watch?v=uQITWbAaDx0[/video]

Saruman bunu beğendi.
  2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Mavinin Derinliklerine Dalmak

Bence videoda bir hile var abi.:smiley33: Ağırlıksız o kadar derine dalınmaz.Hadi daldı diyelim,dipte durulmaz.Adam kara deliğin dibini buluyor ve yerde oturduktan sonra çıkmaya başlıyor.Biraz düşündürücü gibi bence.:smiley33:

3. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Evet çok güzel kurgulanmış bir video, tüpsüz dalış çok zor, rekor kıranlar bile 120-150 metre dalıyor diye biliyorum. Olcay beyinde belirttiği gibi tüpsüz dalışta ağırlık olmadan o kadar derine dalınması çok zor gibi...

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Olcay abi sanki reklam videosu gibi geldi bana. Adamın arkasındaki yazıya dikkat ettinmi bilmiyorum. Sanki videonun başı veya devamı var gibi.

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Adamın belinde bir iki tane ağırlık gördüm gibi ,esas çekimi yapan kameramanı da unutmamak lazım adamdan bir tek baloncuk bile çıkmadı .

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Adam gerçekten o şekilde dalmış olsaydı dünyaca meşhur olurdu bence.:) Fatih in dediği gibi reklam filmi olabilir.

7. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Bu videoyu daha öncede izlemiştim. Burda olay tamamen ciğer ve diyaframla alakalı. Serbest dalışta nefes alış verişi olmadığı için derinlik hiç önemli değil. Zaten adamda 30-40 m. derinliğe dalıyor gibi. Belindeki ağırlık kanyondan serbest düşüş yapmasına ve dipte oturabilmesine olanak sağlıyor ve dikkat ettiyseniz çıkışı tırmanarak yapıyor. Ağırlık olmasa kendiliğinden yüzeye hareketlenmesi gerekirdi. Yani batmak ve derinlere inmek hiç sorun değil ama 4 dk kadar nefes tutabilmek olağan üstü.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. ardabe

ardabe

İsim:
    Arda BEŞİKÇİ

Evet arkadaşlar bende bu videoyu daha önce yabancı bir belgesel tv de izledim. AAdamdan başka canlı dalışta yok. Çekim su altı kameralı robot ile yapılıyor. nedeni kısa zamanda 3,50 dak. gibi süreler için dalgıçlara bu ani dip ve yüzey problem olur. Adam bir sporcu ve bu işi iyi yapıyor. Buraya günlük işi gibi inip çıkabiliyor. Belindeki ağırlik 5 kg kuşunlar ve batmasına rahatlıkla yeter. Çünkü G. yeleği ve tüpü olmadığı için ekstra ağırlığa gerek yok. Bu tip dalışları yapan kişiler 3,5 - 4 dak. çok normal sürelerdir.

Çekimi yapan dalgıç yoktur. Mini motorlu sualtı kameraları kullanılmıştır.Eklemekte fayda gördüm. Bu sporcu " Guillavme Nery " adlı fransız asıllı rekortmen serbest dalış sporcusu dur.

fth-94 ve murer bunu beğendi.
  9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Ben bu adamı defalarca TRT Belgeselde hayranlıkla izlemiştim. Ayrıca çok iyi bir köpek balığı avcısı kendisi belgesele rast gelirseniz görüceksiniz tek başına köpek balığı yakalıyo adam:) Denizin 20 metre altına iniyo bu video'da ve yere basıyo ayakları süper bir duygu olmalı, ama indikce kalp atışları yavaşlıyo ama bunu kontrol edebilcek kadar usta birisi sanırım hiç bir şey olmamış gibi sudan çıkıyo:D.

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Güzel bir paylaşım. Reklammı yoksa başka bir şeymi yorum yapamayacağım ama bir videoda ben eklemek isterim bu gerçek gibi :)

[video=youtube;rQv8jXvJ-xc]http://www.youtube.com/watch?v=rQv8jXvJ-xc&feature=related[/video]

BassKiller bunu beğendi.
  11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yok artık daha neler yaa.Adam karada gibi gürüyor o kadar derinlikte. Üstelik ağırlık vs de yok.[​IMG]

Bu arada vurduğu balığa hasta oldum. Akvaryumda harika dururdu.temel2:

12. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Helal olsun, adam yapmış abi.

13. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bu adamın yerinde olsam tuzlu su akvaryumu yapardım:D Denize dal çıkar balığı akvaryuma koy:D

14. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Gerçektende yok artık ağırlıksız ve okadar basınca dayanması imkansız.Okadar basıncı bırak daha oraya gelmeden yarı yolda tıkanması lazım.Bence bir hile vardır mutlaka.

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Tolgahan kardeşim bilemeyizki bulupda soramayız, video inanmak inanma'mak bizlere kalmış. Hile olmaya bilir İnsanın akciğerlerinde 300 milyondan fazla alveol vardır ki bu alveolların total yüzeyi 70-100 m2 arasındadır. Bu yaklaşık tekler tenis kortu büyüklüğünde bir alandır. Şöyle örnekleyebiliriz iki tane sigara kullanan bir insanı koşturduğunuzda biri ondan daha hızlı ve tıkanmadan koşabilir, Tıkanan insanın akciğer kapasitesi küçük olabilir o daha çabuk tıkanır ama öbür insanın akciğer kapasitesi yüksekdir ondan çok çok sonra tıkanır. Bu videodaki adam kim bilir kaç kere suya girmiş kendini test etmiş bu işi başarıyla yapmış kendini geliştirmiştir olmuycak diye birşey yoktur :)

16. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet kesinlikle olmayacak bir şey yokturda insanın gözüne inanılmaz bir şey görününce hadi canım o kadar da değil diyor.:) Videoda bir şey varmıdır yokmudur bilemiyorumda denizin dibinde yürümek insanın gözüne inanılmaz geliyor ve muhteşem bir şey.

17. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU

bu bir disiplindir bol idmanla sıradan bi insan bile 2 dakika rahat kalabiliyo farkındaysanız adamda bir gram yağ yok her ikisindede yediğine içtiğine dikkat etmek sigara alkol kesinlikle olmamalı yapılan idmanlarda koşu esnasında nefesini tutarak kendilerini egitiyolar.ilk videodakı arkadaşı ben hiç görmedim ama anlatılan vede arkasına aldığı sponsor halini ortaya koyuyor.

18. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR

Şöyle ki;
    kıyafetlerinde ağırlıklar var ayak bileklerine bağlanan kurşunlar kıyafetin içine konanlar falan
    ayrıca yanlarında bir kaç dalgıç ile dalıyorlar bu montajlı hali onlardan aldıkları nefesleri göstermiyorlar haliyle
    suda oldukça uzun süre duranlar var
    birde basınç işine gelince eminim o ölçülmüştür oranın belli bir yerine kadar basıncı absorbe edilebilir bişeydir veya basıncı azdır o konu zaten tek sıkıntılı konu gerisi görsel efect hollywood :)

19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Ağırlıklar dalması için yeterli, birde yanında çekim yapan vs refakatçilerin tüpünden hava otlanma ihtimali yüksek. :heyo:

20. mertyılmaz

mertyılmaz

İsim:
    Mert

Diaframdan nefes alırsa çok rahatlıkla dalınabiliyor.O derinlikte başkasının tüpünden nefes alırsa yüzde 80 olarak vurgun yer.Serbest dalış ve tüpsüz olarak bende 35m-40m lere inebiliyorum.Şuan 3 dakika apneam var,nefesim açık değil,1 hafta bir antremanla 5 dakikayı rahatlıkla görebiliyorum,ancak video da ki agırlık yetersiz,o derinliğe dalmak ve rahat haraket edebilmek için 12 kg bel ağırlı 2kg sırt ağırlıgı 2kg da bilek agırlığı yeterlidir.Değişken ağırlıkla rekorum 54m.(nefesli)
    Videoda ki elbise 3mm ve belinde 2kg agırlık var,o ağırlıkla bırakın 30 metre 2m ye dalamaz,elbise balon gibi kaldırır adamı...

Sayfayı Paylaş