1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

MaxSpect Led Armatür

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhaba değerli abilerim ve kardeşlerim;
    Forumumuzun son halinden sonra içime mutluluk doldu. :D Tabi bugünkü turnuvada gruptan çıkma mutluluğu da var tabiki. :)
    Evettttt, şimdi gelelim konumuza.! Led ışıklandırma sektörü çok hızlı gelişen bir sektör ve yabancı forumlarda led aydınlatma ile kurulmuş bir çok akvaryum görüyoruz ve gayet sağlıklı olarak ilerliyor. Tabi Türkiye'de bu led sektörü yurtdışı kadar gelişmedi. Ama yavaş yavaş olacak inşallah. Ben yeni yapacağım 100*50*50 akvaryum için ışıklandırma düşünürken 2 tane aydınlatma arasında kaldım.
    1-t5 floresan
    2-Led aydınlatma

2'sinin de kendine göre + lar var. Fakat led aydınlatma t5 aydınlatmaya göre ilk başta daha maliyetli gelebilir. Fakat zamanla kendini amorti ettiriyor bence. Ben öğrenci halimle bunu düşündüm. Belirtmek isterim. :) Size sormak istediğim. Ben akvaryum için "MaxSpect"in çıkarmış olduğu Led armatürleri düşünüyorum. Tabi Türkiye'de satılmadığı için mecruben yurtdışından getirtmek zorundayım. Bu nedenle eğer burada led aydınlatma düşünen arkadaşlar var ise topluca alım yapabiliriz. Hem kargo parasını bölüşmüş oluruz. Hem de led aydınlatmanın keyfini çıkartırız. :) Ben size daha çok konuşmadan sitenin linkini vereyim. Siz oradan göz gezdirin. Daha iyi fikir alırsınız. Ayrıca akvaryum boyunuza ve istediğiniz özelliklere göre ayrı ayrı satılıyor.

http://www.fish-street.com/maxspect_programmable_led_aquarium_lighting?category_id=118

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biraz bakındım Görkem neymiş diye ve baya iyi bir armatüre benziyor. Yurt iiçinde satılmıyor olması kullananın pek olmadığını gösterir. Eğer getirtme şansın olursa faydalı olacak gibi duruyor. LED'lerin her grup ayrı ayrı yanabilir. (230 watt) 4 farklı grup olarak kontrol edilebilir. Soğutma fanları yeni bir "çerçevesiz fan" tasarım gerçekleştirilmiş ve daha iyi performans sağlıyormuş. Daha sessiz artı soğutmaya sahip olduğu söyleniyor.

6 adet farklı model var, 110W, 160w, 170W, 180W 60watt ve son olarak 230 watt versiyonu. 384 $ olarak Fiyatlandırma yapılmış aşağı yukarı ve 846 $ gibi rakamlara Maxspect G2 modelleri bulunuyormuş.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Görkem armatür halinde yurtta satılmasada,ledleri kolaylıkla bulunabiliyor. Yeterli zaman gerekli el becerisi olduktan sonra herkes kolaylıkla bu armatürleri yapabilir. Birçok çeşit power ledler var. Deniz akvaryumuna uygun olanı hangisiyse almak yeterli. Fiyat olarakta çok daha uyguna gelir.:ay:

4. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Biliyorum fakat malesef elektrikten anlamadığım için yapamıyorum. Güvenilir birini de bulmak zor. Çünkü çoğu esnaf sadece malını satmanın peşinde.

Saygılar...

Sayfayı Paylaş