1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 4 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi varmış dediler ama pek anlamayan biri olarak ve kendince yürüttüğümüz platformumuz Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi güncellemesinde ne duruma gelmiş bakalım dedim. En son hatırladığım Pagerank değerimiz 3 şeklindeydi. Baktım ki şubat güncellemesinde 2 olmuş yani düşmüş. Sonra Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi denilince yine baktım ama değişen bir şey olmamış. Bu yazıyı yazmak istedim çünkü öyle bir ülke kafa yapımız var ki tamamen yolunu yordamını bularak işler kovalamaktayız. Aylardır tamamen kendi dilimizce sıra sıra makaleler yazıyoruz, almıyoruz, çalmıyoruz ama bunu yapanlar ve mesajlarının arasına gizli site linkleri sokuşturanlar bu değerlerden payını alıyor. Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi değil 2032 güncellemesi olsa bir kıstas değil yani bir önemi yok ama çoluğu çocuğu link satmanın derdinde ve kopyala yapıştır ile site çöplükleri yaratarak 3-5 kuruşa ülkenin notunu arama motorları gözünde bir hiç yapıyorlar. Türk sitelerine güven page rank açılımı olsa en sonlarda debeleneceğinden en küçük bir şüphem yoktur. Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi olayını gözü havada bekleyenler içinde elbette iyi niyetli çabaları sonrası bir moral olarak hakkını bekleyenler de vardır ama inanın bir çoğu tek kelimelik ön plana olmanın ve reklamın, link satışının peşinde. Eğer Pagerank nedir ? bakmak isterseniz linkten anlayabilirsiniz.

Çakma webmaster olarak ben ne yazık ki diyorum çünkü gerçekten yazıktır ki bu ülkenin destek sistelerinden en küçük bir soruma yanıt bulamadım ve google abinin yarım yamalak çevirisi ile dış kaynaklardan aradığımızı buluyoruz. Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi yerine google artık kaliteli siteler güncellemesi yapsa hiç fena olmayacak. Link satın alarak bir sitenin pagerank değerini yükseltmeye çalışmanın altında ne yatabilir? Hit artırmak ayrı, ziyaretçi çekmek ayrı ama çakma webmaster olarak şunu gördüm ki hiç ama hiçbir işlem yapmadan da eğer adam gibi konu, makale, bilgi eklersen ilk sıralarda çıkıyor, bu konuya insanlar geliyor.

Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi İle İlgilenenler:

Bu konuyla ilgilenmiyor olsak da ilgilenmiş olduk haliyle, biraz araştırdım ve gördüm ki Avrupa siteleri ülkemizin çok çok üzerinde ve hakkıyla pagerank değerleri alıyorlar. Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi sonrası eminim yine çok çok adil bir dağılımları olmuş ve böyle devam edecektir. Ülkemizin tersi olarak kod yazıyorlar, tema yapıp ücretsiz veriyorlar ve emeklerinin karşılığı olarak tek bekledikleri footer kısmındaki linkleri oluyor. Fakat Türk webmasterleri mi diyelim artık adı her neyse ilk iş o linki silmek şeklinde işe başlıyorlar.

Pagerank için en önemli kıstaslardan biri önemli konuların, makalelerin ve sitenin linklerinin kaynak olarak diğer sitelerde verilmesidir. Bunu yapmak paylaşım kalitesinden, bunu yapmak iyi niyet nişanesinden geçmektedir ama bizim insanımız link vermeyi bırakın çaldığını öyle bir aktarır ki çaldığının altına teşekkür edenlere ''ben teşekkür ederim'' der. Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi bu zihniyete getirir ben bilemem ama ben olsam yani ben google'nin yerinde olsam Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi bu zihniyete pagerank değil pagepastırma getirirdi.

Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi sonrası reklam banneri komedisi:

Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi ne olur veya olmaz önemi yok ama ziyhniyetler içinde ve destek sitelerinde bu site patladı diğerine geçelim, felanca 6 sitemin adsense reklamları kapattı buna zıplayalım diye mesajlar olacağına, bir siteye girip yahu aradığım konu adına bakarsan budur diyip tıkladığında konuyu görene kadar 5 reklam penceresi açtıranların, tıklama başına bir kuruş alacağım diyerek bir halt okumak isteyene kırk takla attıranların Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi hayırlısı olsun. Aradığınız çareyi yabancı destek sitelerinden bulmaya devam, sizle aynı sorunun yanıtını arayanın konusunda konuyu açanın yalnızlığına ortak olmaya devam. Kırk yılda bir nasıl bir yanlışa düşüp bir eklentiyi indirip kurduysak eklenti içindeki kod yüzünden 7 sıra geri düştük. Tövbe olsun bir daha asla. Tür webmasterlerinin Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi sonrası biraz daha link alalım, link satalım debelenmelerine şahit olmaya devam. Ülke olarak ne yazık ki her alanda ilginç işlere imza atıyoruz. Kestirmeden gitmek, basit bir kaynak linkini eklemekten aciz ve bunu emek sahibine fazla gören bir zihniyet inanın emek veren herkesin artık bıkmasına ve bir sonrakine elinin gitmemesine neden oluyor. Bu konularda Avrupa düzeyinde olmamıza daha çok var demek ayrıdır, asla olamayız ve o duruma gelemeyiz demek ayrıdır. Keşke daha var diyebilsek.

Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi-Portal

2. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Cevap: Mayıs 2012 Pagerank Güncellemesi

Site sayıltılarından pek anlamam, bu konuya pek de kafa yormam abi. Bilirsin... Ama ne var ki yazdıklarına tamamen katılıyorum. İçeriği dopdolu olan Akvaryum Portalı'na teknolojik anlamda haksızlık edilmiş bence. Ben nice siteler biliyorum, sağdan soldan araklama bilgilerle sayısal değerleri yükseltilen siteler var. Mesela bizim Lepistes Kulübü'nde bizim makaleleri ve fotoğrafları yürütüp sayısal değer anlamında bizim siteden çok daha büyük değerlere ulaşan siteler var.

Üzme kendini.

Sayfayı Paylaş