1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mayalı Co2 sistemi yaptım ama yardım ?

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Sky2007 tarafından 22 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Sabit konuda olan sistemden yaptım. Sarı renkte olan şişeye yarısına kadar akvaryumdan su, 2 bardak şeker, 1 çay kaşığı maya kattım ve çalkalayarak karıştırdım diğerinede yarısına kadar su koydum 1/2 saat kadar öyle durduktan sonra akvaryuma iç filtrenin hava girişi olan yere taktım şuan bi aktifliği yok arada baloncuk çıkıyor ama mayalı şişeyi çalkalayınca diğerinden hortumdan baya baloncuk çıkıp akvaryumada gidiyor herşey doğru mu acaba ne zaman başlar çalışmaya daha doğrusu oldumu bu ben anlamadımda :(

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Mayalı Co2 sistemi yaptım ama yardım ?

Bağlantı doğru gözüküyor. Tepkime için biraz sıcaklık lazım. Şu sıralar hava serin. 1-2 saat içerisinde başlar.

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Cevap: Mayalı Co2 sistemi yaptım ama yardım ?

8 saniyede 1 baloncuk çıkıyor ve hemen ardından filtreden hava kabarcıkları çıkıyor herhalde oldu daha tam başlamamış gibi ama Benim başka bir sorum olcaktı gece ışığı kapatınca bunuda çıkaracakmıyım ? ve bu şişeden çıkan kabarcıklar ne kadar olmalı şu sürede şu kadar mesella akvaryum 40lt

Sayfayı Paylaş