1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mbunalar Hakkında Genel Bilgi

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde camfaus tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Mbunalar Hakkında Genel Bilgi

Mbuna", sözcük anlamı "kaya balığı," Haplochromines of Lake Malawi ve kıyılar boyunca kayalık biyotop gruplarını tanımlamak için kullanılır. Doğal ortamlarında ağırlıklı oarak yosunla beslenirler. Bu yüzden ağırlıklı olarak yosun kayalıkları üzerinde yaşarlar. Dişleri oldukça keskindir

BOYUT: Genel olarak, mbunalar 10-13 cm ve 15 cm ye kadar büyürler.
    .
    TANK: Mbunalarda genel bir kural olarak, tank en az 81 cm veya 114 L olmalıdır .Su alkalin tutmak için taban malzemesi olarak mercan kum tercih edilebilir. Girinti çıkıntı ve mağaralardan oluşan bölümler sağlanmalıdır.

Su Değerleri:
    7,5-9,0 pH,
    10–20 dH
    Isı 24-27 ° C arasındaki bir sıcaklıkta tutulmalıdır.

Mbunalarda diğer türler gibi çok eşlidir. Üreme zamanında erkek oldukça sert ve bölgeseldir.

GIDA: Sebze ağırlıklıdır. Sera supralina tablet ,flake tarzı yemlerle beslenmelidirler.

Üreme döneminde erkek oldukça serttir. Üreme için su değerleri 7,8-8,3 pH ve 10-16 dH su sertliği ile sıcaklığı 25-28 ° C olmalıdır. Genellikle 10–12 yumurta arasında kuluçka dönemi olur. Dişi ağızda kuluçka yapar. Kuluçka süresi 20–21 gündür. Yumurtalar çıkdıkdan sonrada ½ hafta boyunca yavru bakımı devam eder. Yavrular Artemia beslenmelidir.

http://translate.google.com/translate?h ... AW_trTR319

Çeviri Tamamen Şahsıma aittir izin alınmadan yayınlaması yasaktır.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Su değerleri açısından Mbuna Mpanga ve Polit tarzı balıklar PH 'ı yüksek suyu sevdikleri için; dibe mercan kırığı döşenmeli, bu sayede suyun PH 'ı yüksek tutulmalıdır. Eklemek istedim. Makale için teşekkür ederim ;)

3. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Faydalı olduysa ne mutlu ben teşekkürederim.

Sayfayı Paylaş