1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mecburiyet gerekmezmi?

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde atlantis tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız
    Hepimiz bir paylaşım içerisinde olma sevdası taşıyor,hobimize ve diğer akvarist dostlarımıza sayğı sevgi çerçevesinde sorunlarına el atıyoruz.Çözebildiklerimizle seviniyor aksi durumda onun üzüntüsünü paylaşıyoruz..Nedenmi*Çünkü bizler bir aile ortamı yaratıyoruz ve o ailenin değişmez güvenilir sevecen üyesi yapıyoruz kendimizi..Belki evimizde eşimiz,belki anne babamız,belkide ev sahibimiz bile bizleri anlamıyor,hobimize karşı çıkıyorlar ama buradaki herkes karşı çıkmak bir yana kusurlarda destek,sevinçlere ortak oluyor..
    Şimdi ne diyor bu adam diyenleriniz bile olmuştur aranızda ama yine aile çerçevesinde denmiştir içinizden geçen sözler..
    Bu kadar aile olmuşsak,Ahmet'in Mehmet'in sorununa koşmak ,sevincini sevincim bilmek kadar doğalı olamaz..Bundan asla gocunmam..Ama ben açıkçası benden adını bile gizleyen,paylaşmama samimiyeti taşıyan,hitapta karşıma adı yerine nik uzatan kişileri ne ailemden saymak isterim,ne sevincini taşırım nede onla üzülür sorununa el uzatırım..
    Bu konuda samimi olalım arkadaşlar lütfen..Adamın niki telafuz bile edilemeyecek kadar zor..Benim bildiğim bir konuda sorununu konu açmış..Yanıtlamaya çalışıyorum..Hitap edeceğim nikine dilim dönmüyor,adı sanı belli değil..Belkide komşum..Bir koşu gidip evinde işyerinde bizzat yardım edecek çözeceğim sorununu hangi ilden olduğu bilinmez..En azından gerçekten bir tereddütün varsa soyad söyleme,ama adının ilinin ne mahsuru olurki?Aklım almıyor..Samimiyetsizliğe itiyor beni..Bence herkes hitap edecek bir isim yazsın,il bilgilerini girsin,imza düzenlesin,yönetici arkadaşlarımda üyelik formunda imza ve isim ayarları bölümünü doldurulmazsa olmazlara katsınlar.
    Sevgi,saygı ve tam samimiyet içerisinde paylaşımlar yapmak dileğiyle..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ynt: Mecburiyet gerekmezmi?

Haklısın Murat abi, daha dün bu konuyu konuştuk. İsim soy isim profile yazılmadığından, imza bölümüne yazmak gerekiyor. Üyelere isim, soy isim girmeleri konusunda, mesajlara ağırlık vereceğiz artık. Malum forum yeni ve biraz toleranslı davranılıyor.

3. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız

Temel hocam hepsini geçtimde,az evvel sitede üyelerin profil bilgilerini gezdim tektek..Acemi yeni üye olan arkadaşlarım tamam bilmiyor,bilmeden yapıyorlar bunu diyelim..Gelgelelim içimizdeki bazı yönetim,mod,dıyüyesi,özel üye,onurüyesi gibi bazı eski üstad seviyesinde gördüğümüz artık forum demirbaşı saydığımız kişilerdede aynı şeyi görmek beni gerçekten üzüyor..Avşarbeyi nikli hocam Ali bey bile sadece avatarında tutmuş ismini..İmza bölümünde yok örneğin.Kaç kişi sizce avşarbeyinin Ali bey olduğunu biliyordur sorarım size...Site içi samimiyet ve hoş görü bağlarını sağlamak için illaki gerekli bir konudur bu.

Bu arada örnek olarak Ali hocamı gösterme sebebim diğer arkadaşları işaret etmemden kırılabilecekleri ihtimalindendir..Ali hocamda kırılacak değil ya .. :)

Saygılarımla.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çok haklısın abi, bu konu üzerine eğilelim en kısa zamanda.

5. axu2

axu2

Murat bey fikrinize katılıyorum. Bende imzamı buna göre yeniden düzenledim. Teşekkürler :cicek:

6. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız

Teşekkürler Bahadır bey..Özellikle sizin geçen açmış olduğunuz bir konuda size "aksu bey" diye hitap edildiğiniz farketmişsinizdir..Sizce Bahadır hocam,Bahadır kardeş,Bahadır abi,Bahadır bey kulağa daha hoş göze daha sevece,samimi gelmiyormu? ;)

7. MR_EREN

MR_EREN

İsim:
    Eren Eroğlu

Murat Hocam,

Artık profilinize adınızı ve soyadınızı girebilirsiniz.
    Adınız soyadınız mesajlarda da görülebilir... (Örnek benim mesajım ve profilim)

Siteye olan ilginiz için teşekkür ederim.
    Bu eksikliği unuttuydum.Hatırlattığınız için sağolun.

8. axu2

axu2

Kesinlikle daha samimi olur haklısınız. Eren hocam çözmüş konuyu temelden. Onada teşekkürler.

9. atlantis

atlantis

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Murat Yıldız

Teşekkürler Eren kardeşim ellerine sağlık..Şimdi gelelim asıl yükümüzü Mehmet bey,Ali bey ve Temel hocamın omzuna yüklemeye :D Herkese tüm üyelere özel mesaj atarak isim imza bilgilerinin düzenlenmesi ile ilgili uyarıyı bildirme konusuda onlara düşer değilmi? :) Eren kardeşimide fazla yormayalım. ;)

10. MR_EREN

MR_EREN

İsim:
    Eren Eroğlu

:D :D :D

Ben sevdim bu işi Murat Hocam...

Sayende şimdi bana gün doğdu...Nıahahahahha intikam vakti :D

Temel bey, Ali bey, Mehmet bey...
    Üyelerimizin de söylediği gibi özel mesaj çalışmalarına başlayınız.

Üyelerimiz bunu istiyor...
    Kitle bunu istiyor...

Bu sese kulak vermek zorundasınız :D

Herşeyi devletten beklemeyin, olmuyor böyle :D

11. bmehmetyavuz

bmehmetyavuz

Murat Abi ve Eren Hocam mesajlarınız alınmıştır, kendisini aileden hissedenler zaten bu sese kulak verecektirler.
    Ama malum, aramazıda amacı üzüm yemek değil de bağcı dövmek olanların da olduğunu hatırlatmak isterim!
    Saygılar, keyifli paylaşımlar...

12. avşarbeyi

avşarbeyi

Mehmet abi o zaman mesajı bulunsun bulunmasın kimlik bilgisi bulunmayan herkese mesaj atalım.

Saygıları...

Sayfayı Paylaş