1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

melek üretimi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde sonmohikanx tarafından 6 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan
    arkadaşlar bu forumda yeniyim ama incelediğim kadarıyla burada meleklerle ilgi hiç konu göremedim benim meleklerim bu gün yumurtladı akvaryumun içine koydugum fayansa değilde gitti sabit dekorun üzerine döktü yumurtaları ne yapmam gerek fikri olan varmı

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: melek üretimi

Dekoru kıpırdatmayın, akvaryuma dokunmayın rahatsız olmasınlar tedirgin olurlarsa yavruları yerler. Akvaryum üretim akvaryumu ise bence metilen mavisi gezdirin mantara karşı akvaryumunuzdada yumurtaların etrafına denk gelecek şekilde bir gece lambası yakarsanız yani akvaryum aydınlık olsun dişi ve erkek uyumasın. akvaryumda meleklerden başka balık veya başka melek varsa onlarıda çıkartın eğer böyle bir imkanınız yoksa melekleri ayırabileceğiniz biraz zor olacaktır yavru almak.

3. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan

akvaryum 130 litre bitkili o yüzden metilen damlatmaktan korkuyorum.bir tane daha melek var ayrıca 12 tane neon ve bir tane yavru vatos var.ancak neonlar ve vatos zaten yumurta bölgesine gitmekten korkuyor çünki anneleri nöbet tutuyor kimseyi yaklaştırmıyor.diğer meleği de erkek melek öbür köşeye sıkıştırdı oradan ayrılmasına izin vermiyor.akvaryumun etrafını çarşafla kapladım ışıkları yanık bıraktım.dışardaki insan hareketlerinden rahatsız olmazlar şuanda.ayrıca bu dişimin üçüncü kere yumurtlaması önce yumurtladıklarında 30 litrelik bir tanktaydı ve başka balıklarda vardı. yumurtalarını hep yedi.bu yüzden büyük tanka aldım ama bu seferde eşi öldütek başına kaldı.bende akvaryumcudan buna erkek diye bir melek aldım iki tanede eş tutmuş tül melek aldım.erke diye aldığım melek de dişi çıktı.bu arada üç dişi olunca aralarında bir mücadele başladı ve dişi tül melek öldü bu kavgada.ve inanmıyacaksınız erkek tül melek önceden kalan dişim ile eş tuttu.eğer yavru almayı başarabilirsem merak ediyorum yavrularım normalmi tülmü olacak acaba

4. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan

oleyyyyyyyy bu gün üçüncü gün ve bütün yumurtalarım dan yavru çıktı.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tebrikler Sercan Bey, inşallah büyümeleri de kayıpsız gerçekleşir.:nazar: Mantarlaşma olmaması çok güzel ve sevindirici. Fotoğrafları bekleriz.

6. Mustunol

Mustunol

İsim:
    Murat ÜSTÜNOL

iyi günlerde sağlıklı besle yavrularını :ay: :basardim:

7. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan

Teşekkürler iyi dileklerini gönderen arkadaşlara.Meleklerimin ilk yavruları bunlar.Analık iç güdülerinin gelişmesi amacıyla yavrularına kendileri bakıp biraz büyütmesi amacıyla hiç dokunmadım. Anneleri iki kere yerlerini değiştirdi fakat ikinci yer değişiminde akvaryum camına yapştırdığını ama yavruların çok azaldığını gördüm ve bu yüzden toplayıp yavruluga aldım.Şuanda yaklaşık 20 kadar yağrum var umarım bunları sağlıklı büyür.

8. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Serkan Bey , en yakın zamanda resimleri bekliyoruz...

Sayfayı Paylaş