1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Melek Balığı

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde methapor tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

Polat
  2. reis

reis

Ad-Soyad:
    Olcay Aksu
    Cevap: Melek Balığı

Verdiğin linkler hata veriyor Polat.

3. methapor

methapor

Polat

A pardon tekrar yüklüyorum.

4. methapor

methapor

Polat

Ben direk adlarını yazıyım .
    Sera granugreen 100 gr
    Sera granured(Granumeat) 100 gr

bunlar temel ihtiyaçlarını karşılarmı?
    İkisi 14 lira biraz pahalımı acaba?

5. reis

reis

Ad-Soyad:
    Olcay Aksu

İkiside güzel yem Polat. Balıklarına yeterli besini sağlayacaktır. İkisi 14 lira bence pahalı değil. saat:gif

6. methapor

methapor

Polat

Olcay abi zet akvaryumu kısa bir araştırır mısın? Fiyatlar uygun mudur?

7. The Wıld

The Wıld

Ad-Soyad:
    Servet Nalbantoğlu

Melek balıklarıma bu yemlerden vermeye devam ediyorum ayrıca canlı yem takviyeside dağil. Yavru aldım geçenlerde melek yavruları canlı yemle beslicem ama biraz büyüdüklerinde ne yem veriyim eskiden granugreen vb .. şeylerin parçalar verirdim ama araştırmalarıma göre benim balıklarım normalden biraz daha yavaş büyüyor.Başka forumlarda canlı yem takviyesini arttır dediler olmadı biraz daha büyüme var ama yağlanma başladığı için azalttım.Meleklerin bazıları (10 da 1 birinde) büyümeme sorunu var malesef çözümü nedir yemlemi alakalı mı?4 farklı hazır yem ayrıca kendim yaptığım canlı yem desteği , büyükler çok sağlıklı fakat küçüklerde olmuyor.Küçük kalanların gövde kısmının altında denge sağladıkları (bence) uzun yüzgeçleri olur ip gibi onlar parçalanıyor ve ölümle sonuçlanıyor.Şuan altumumu kaybetmek üzerim yardım.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Servet merhaba,

Yavru melek balıklarının büyümesindeki engeller bellidir. Balıkların doğumundan itibaren çok kötü ve dar şartlarda tutulması sonucu kavrulmaları yani görünümüne göre daha büyük yaşta olabilirler ve bu tür balıklar yavaş gelişir veya gelişmez. Yavruların olduğu akvaryumda Nitrat olması (bence sorunun kesinlikle bu) kesinlikle büyümelerine engeldir. Yem verdiğini, canlı yem verdiğini vb beyan etmen suyunun aşırı yüklendiği anlamına gelir. Bunu bertaraf edecek oranda su değişimi şarttır. Yem olarak verdiklerine Sera kril ilave edip ve bol bol su değişimi yapar ve bir süre sonra sonucu yazarsan sevinirim.

The Wıld bunu beğendi.
  9. The Wıld

The Wıld

Ad-Soyad:
    Servet Nalbantoğlu

Kötü şartlardan değilde biraz akvaryum boyutundan oluyor olabilir :) Düzenli dip çekimi ve su değişimi yapıyorum zaten biz öğrenciler tatildeyiz yapcak bişey yok xD

Not: Akvaryumu fazla doldurdum.Fazla bitki ve aksesuar:)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editörümsü Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Boyut elbette önemli ancak bence yavru tanklarında daha sık su değişimi yapılmalıdır çünkü yemleme daha fazla yapılır. Fakat bitki eklemişsin işte o işi zorlaştıyor sanırım.

The Wıld bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş