1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

melek balığım ölüyor.!!!!

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde tembered tarafından 25 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    2-3 gndür takip ettiğim melek balıklarımdan biri buün kendini iyice saldı yan yatıyor yüzemiyor ,bazen normale dönüyor ama dibe batıyor takip ediyordum zaten 2-3 gündür yem az yiyor veya yemiyordu dış görünüşünde bir sıkıntı yok ama nedense öleçek bunun sebebi ne ola bilir diğer balıklardan ayırdım .Fanusa koydum yemden olsa gerek diye düşünüyorum.pul yem kullanıyordum açık yem balık 2 aydır benimleydi ?:(

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: melek balığım ölüyor.!!!!

Öncelikle yaz günleri münasebeti ile akavaryum su sıcaklığı nedir?

Melek balıkları çok dayanıklı balıklardır, normal şartlar altında bugüne kadar elimde hiç melek balığı hastalanıp ölmedi. Çok yüksek ph değişimlerine bile çok dayanıklıdır bu balıklar, ama ısı oynamalarına ve şebeke suyundaki klordan çok ama çok kötü etkilenirler. sayıca oldukça fazla melek balığı alıp büyüdükçe akvaryumumda en güzellerini kendime ayırıp diğerlerini arkadaşalarıma verdiğim olmuştur. Ne yazık ki çoğuda bende bu balıkları görüp akvaryuma heves eden insanlardı ve verdiğim balıkların çoğunun akibeti aynı oldu, bir süre sonra güzelim balıkları öldürdüler. Onun için akvaryumunuzun suyunu ve şartlarını, değişimde kullandığınız suyu, değişimde kullandığınız suyu nasıl hazırladığınızı bir kez daha kontrol ediniz. Birde hayatım boyunca hiç bir balığı açlıktan öldüremedim, yemlemeyi sınırlı miktarda yapalım.

Son bir ekleme: Melek balıklarında kirli sularda bile yaşayabilir ama bu tür sulardaki amonyak yüksekliğinden dolayı hiç bir zaman gösterişli, tül gibi ince şeffaf yüzgeç geliştiremezler, balığınızın yüzgeç durumu nasıl ?

3. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    Cevap: melek balığım ölüyor.!!!!

o beyaz yuzgeçleri vardı suyum temiz ve dıp temıslıgı sureklı yapıyorum ,dinlenmiş su kullanıyorum diğer melek imde birşey yok ama o nedense yeme ilgi duymamaya başlamıştı,2-3 gündür ...öldü zaten bugünde.

Sayfayı Paylaş