1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Melek Balığında Hastalık Başlangıcı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde unimogs tarafından 3 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. unimogs

unimogs

İsim:
    hasan nadir
    İyi akşamlar arkadaşlar...270 lt. akvaryumum da 6 adet melek, 1 adet vatoz besliyorum.taban lav kırığı.1 adet lav kayası,1 adet mangrow kökü dekorum var.melek balığımın üst yüzgec dibinde çok küçük nokta şeklinde saydam renkte bir oluşum var...daha önce buna benzer bir dış parazit olayında mikofish kullanıp çözüm almıştım fakat bu farklı görünüyor, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz memnun olurum, konuyla ilgili aldığım görüntü kaydı net değil ama belki teşhise yardımcı olabilir.

2. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Beyaz benek gibi görünüyor.

3. unimogs

unimogs

İsim:
    hasan nadir
    Fanusa aldım. Mikofish kullanıyorum. 2-3 gün denicem, olmazsa birde metilen mavisi denemeyi düşünüyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Mikofish'in bir etkisi olmaz.Size balıkları en garanti kurtaracak bir tedavi sunucam:
    1 Gün:akvaryma 20L başına 1 damla metile mavisi damlatıyosun 1 avuç içi kaya tuzu atıyosun sıcaklığı 29 30 derceye çıkartıyosun camın etrafını gazete ile kapatıyosun akvaryumun içi ışık görmeycek şekilde
    2 Gün: %50 dip çekimi yapıyosun dinlenmiş su ilave ediyosun 5-10 damla metile mavisi damlatıyosun 1 avuç içi kaya tuzu atıyosun sıcaklık aynı 29 30 derce olcak yani sıcaklıgı düşürmüyosun ve ışık görmeycek şekilde tekrar gazete ile akvaryumun etrafını kapatıyosun
    3 Gün:akvaryuma 7-8 damla metilen mavisi damlatıyosun %30 dip çekimi yapıyosun ve dinlenmiş su ekliyosun 1 avuç içi kaya tuzu atıyorsun aynı şekilde sıcaklık 29 30 derce etrafını gazate ile kapatıyosun
    4 gün: akvaryumda beyaz benekten eser kalmıyor yine koruma amçalı 10 damla metilen mavisi atıyosun %20 dip çekimi yapıp biraz tuz atıyosun etrafını gazte ile kapamıyosun ve 4 cü gunden sonra her gun eski sıcaklına gunde 1 derce 1 derce düşürüyosun

unimogs, TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  5. unimogs

unimogs

İsim:
    hasan nadir
    Elden geldiği kadar belirtilen değerleri uygulamaya çalıştım.kesinlikle iyi yönde sonuç almakla beraber sorunlu bölgede belli belirsiz bi iz var ama genel hatlarıyla balık gayet sağlıklı...zaman ayırıp ayrıntılı değerlerle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş