1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Melek balıklı tankım için bitki ve kütük arıyorum.

Başlığı 'Tatlı Su Arıyorum İlanları' kategorisinde şahin37 tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Merhaba arkadaşlar.Melek balıklarım için akvaryuma koyacağım bitki ve kütük arıyorum.Kastamonuda yaşadığım için burada bulamıyorum.Diğer şehirlerden alma imkanım yok çok para istiyorlar.Belki çok değil değerini istiyorlar ama benim alım gücüm o kadar yeterli değil.Eğer elinde fazla bitkileri olan arkadaşlarım varsa bana satabilirsiniz.Kargo parasınıda karşılarım.Son olarak akvaryumumda midye kırığı kum var.Bu kuma uygun bitkiler olursa sorunsuzca büyütürüm.Herkeze şimdiden teşekkür ederim.

2. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Şahin Bey öncelikle midye kırığı bitkiler için hiç iyi değil. Suyu sertleştirir ve bitkilerin köklerinin gelişmesini engeller. Yani midye kırığı ile bitki büyütmeniz çok zor. Onun yerine kuvars kum, Hagen kumlara bakınız derim. Bitki içinde bakımı en kolay olan Eledoa bitkisini tercih edebilirsiniz. Keyifli hobiler dilerim...

şahin37 bunu beğendi.
  3. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Kamil Bey öncelikle uyarın için teşekkür ederim.Çeşitli makaleler okudum midye kırığı kumlarındada az çeşitde olsa yetişen bitkiler oluyormuş,yani birkaç tür.Kum değiştirme imkanım neredeyse hiç yok.Az param var o bütçeyide kuma ödersem bitki ve kütük alamam.Keşke hepsini alabilsem.Acaba 20 -30 kg midye kırığına 10 kg kuvars veya dere kumu karıştırsam fayda edermi?

4. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Zannetmiyorum Şahin Bey... Midye kırığı olduğu sürece su şartlarını daima etkileyecektir.

Sayfayı Paylaş