1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Melek Balıkları ve Ramirezi Yem

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Utik tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Herkese merhaba küçük yaşta malesef fanusta başladığım balık besleme hobimi 170 litre akvaryumda devam ettiriyorum.Birçok akvaryumla ilgili forumda üyeliğim var ama akvaryumportalı ile yeni tanıştım.Bazı sorularım var bunları aşağıda sıralamak istiyorum.

1)Melek balığı, ramirezi ve tetra türleri bulunan akvaryumumdaki balıklara ocean nutrition mysis dondurulmuş yem almayı düşünüyorum bu yem ile ilgili düşünceleriniz nedir?Biraz araştırdım mysis shrimp genelde tuzlu su balıklarına kullanılıyor ama tatlı su balıkları içinde oldukça yararlı olduğunu okudum, balıklarımın üremesi ve formlarına katkısı olur mu?

2)2 senedir kurulu olan ve suyu tamamiyle oturmuş olan karma melek, tetra akvaryumuma 10 gün kadar önce 3 ramirezi ekledim ama hala alışma sürecini tam atlatamadılar.Genelde beni görünce saklanıyorlar balıkları yemlerken de yukarı çıkmayıp önlerine düşen yemleri yiyorlar.Bu ramirezilerimin 2sinin kuyruğunda dün birer beyaz nokta gördüm ve beyaz benek olabileceğini düşünerek 28 derece olan akvaryum suyunu 30 dereceye çıkardım.Brüt 170 net 155 litre olan akvayumuma 60 damla metilen mavisi damlattım bugün baktığımda beyaz noktaların olmadığını gördüm yarın %20 su değişimi yaparak ısıyı yeniden 28 dereceye düşürmeyi planlıyorum aldığım önlemler yeterli midir?Önerilerinizi bekliyorum.

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Utku öncelikle hoş geldin.
    Dondurulmuş yem al dene yemin tatlısı tuzlusu yok balık hoşuna giderse her şey yer.
    Ramirez ler için sabırlı olmalı alışacaklardır, benek konusunda yaptığın hareket doğrusu stres beneği imiş suda değişti mi tamamdır.
    Akvaryumunu resimli olarak bizlerle tanıştır...:)

3. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Cevabınız için teşekkürler.Akvaryumumun videosunu akvaryum tanıtım portalına ekledim.

Alparslan bunu beğendi.
  4. Legend69

Legend69

İsim:
    Alkin
    Arkadaşlar Merhabalar.
    Ben takribi bir birbuçuk yıldır akvaryumda balık besliyorum . Sizlere bir iki sorum olacak eğer beni aydınlatırsanız sevinirim.
    1 - Ben Melek balığı besliyorum ve maşallah eş tuttular . İkidir yumurtladılar ama mağlesef yavru alamadım . Anneleri ikidir yumurtaları yiyiyor ki (01/08/2015) tarihi itibari ile yavrular yumurtalardan çıkmaya başladılar ama mağlesef bu sabah yani (03/08/2015) te uyandığımda yumurtaları (yavruları) yemişler . Bu arada akvaryumda başka balık bırakmadım Melekler rahat olsunlar diye.
    Ben nasıl yavru alabilirim ???
    Beni aydınlatırsanız sevinirim.
    Şimdiden Teşekkürler.....
    Yavruların son hali bu .
    VIDEO0237_01_0000003426.jpg

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Biraz zaman verin, yavru yumurta vs olduğunda akvaryuma fazla yanaşmayın.

6. Legend69

Legend69

İsim:
    Alkin
    Teşekkürler Kaan Aydınoğlu.

Sayfayı Paylaş