1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Meleklerim Yumurta serdi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde HeRo_57 tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. HeRo_57

HeRo_57

Arkadaşlar akvaryumu kuralı 1.5 hafta oldu direk meleklerim yumurta serdi maşallah demeyi unutmayın ayrıca bundan sonra ne yapmam gerektiğinide yazarsanız sevinirim .

İmageshack te problem var ben giremiyorum daha sonra fotoğraflarıda eklerim .

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Meleklerim Yumurta serdi

Hayırlı olsun, Bu türün üretiminde en büyük sorun malesef yumurtaların mantarlaşması oluyor. Genellikle metilen mavisi kullanılıyor mantarlaşma için ama son zamanlarda Uv filtresi mantarlaşmayı önlemek için kullanılıyor. Yumurta döken çifti ayrı bir akvaryuma almakta fayda var üretim düşünülüyorsa. Bu süreçte bol oksijen ve damavana suyu kullanımı mantarlaşmayı önlemede yardımcı olacaktır. Aydınlatmanın açık bırakılması konusu var ancak yumurta döken çifti ayırdıktan sonra bu gerekli değil.

Melek üretimi sabır isteyen bir süreçtir başarılar dilerim. Fotoğrafları bekleriz. burda:gif

3. HeRo_57

HeRo_57

Meleklerim Yumurta serdi

Temel abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Metilen mavisni bugun halledecem. Bende uv yok o konuda yapabileceğim bişeyde yok uvler pahalı cihazlar. Melekleri o akvaryumdan çıkartmazsam yumurtaları veya çıkan yavruları yerlermi? Damacana suyu kullanırsam ne değişir kullanmazsam ne değişir?

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Meleklerim Yumurta serdi

Hayırlı olsun Çağlar, umarım yumurtalardan yavru çıkar. :) Fotoğraflarını paylaşırsan sevinirim. Bol yavrular inşallah kayıpsız büyütürsün.

5. HeRo_57

HeRo_57

Meleklerim Yumurta serdi

Sağolun arkadaşlar, ya sizlere bişey soracam dişi yumurtayı serdi ama erkek olduğunu düşündüğüm balıkla sürekli kavga içindeler acaba erkek olduğunu düşündüğüm balıkta mı dişi ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Meleklerim Yumurta serdi

Bunu ancak gözlemler belli eder. Eğer yumurtalara yanaştırmıyorsa ve ona karşı agresifse olabilir. Tabi böyle bir durumda yumurtalar döllenmemiş demektir ve yakında mantarlaşmaları gerekir.

7. HeRo_57

HeRo_57

Meleklerim Yumurta serdi

Yumurtaların kırk tanesi sanırım mantarlaşmış durumda beyaz renk olmuş.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Meleklerim Yumurta serdi

Çağlar üzüldüm ama melekler bir yumurta bıraktılarsa gerisi gelir meraklanma kardeşim...

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Meleklerim Yumurta serdi

Yukarda belirttiğim gibi zaten erkek balığın dişi olduğundan şüphelendiyseniz yumurtalar döllenmemiş olduğundan mantarlaşması çok doğaldır. Şimdi sizin yapmanız gereken yumurtlayan dişinin bir erkeği olup olmadığını öğrenmektir. Kısaca erkek sandığınız balığın tam olarak cinsiyeti bilinmeli ve buna göre yol çizmelidir. Çünkü eğer erkek ise mantarlaşmaya çözüm gerek. Yok zaten dişi ise size erkek gerek. burda:gif

10. HeRo_57

HeRo_57

Meleklerim Yumurta serdi

Temel abi nladım ozaman ilk olarak ben dişi olabilceğini düşündüğüm balığın fotoğrafını paylaşıcam akşam bu konuda. Ben meleklerde cinsiyet ayrımı pek yapamıyorum hep beraber cisiyetine karar vermeye çalışırız.

11. HeRo_57

HeRo_57

Meleklerim Yumurta serdi

Meleklerim yumurtaların tümünü yediler sanırım yumurtalar düşündüğümüz gibi döllenmemişlerdi .Bu durumda balıklarımın ikiside dişi oluyor.

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Meleklerim Yumurta serdi

Mantık olarak doğru. Erkek lazım sana Çağlar. Eş tutturabilirsen ne ala.

13. HeRo_57

HeRo_57

Meleklerim Yumurta serdi

Yokya benim balıklar genelde biraz abaza oluyo :D:D eşi bırak harem yapıyo kendine :D Önemli olan erkek melek balığı bulmak.

Sayfayı Paylaş