1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mercan kırığı ile kalsiyumlu kumu karıştırsak ph'ı yükseltebilirmiyiz?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde domurcukgül tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar mercan kırığı ile kalsiyumlu kumu karıştırıp kullanmak istiyorum.Ph açısından nasıl olur?Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Mercan kırığı ile kalsiyumlu kumu karıştırsak ph'ı yükseltebilirmiyiz?

Uğur abi neden?Başka bir akvaryum mu kuruyorsun,Ph sorununmu var?Biliyorsun bunlar Ph yı yükseltir...

3. Cevap: Mercan kırığı ile kalsiyumlu kumu karıştırsak ph'ı yükseltebilirmiyiz?

Kasakavale tankı için Alparslan.Evde mercan kırığı ile kalsiyumlu kum var.Tekrar kum almamak için karıştırıp kullanmak istiyorum.Nasıl olur?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Uğur abi iyi olur,istersen karıştırmayıp arka kısma doldura bilirsin.Genede sen bilirsin abi...

5. Cevap: Mercan kırığı ile kalsiyumlu kumu karıştırsak ph'ı yükseltebilirmiyiz?

Alparslan ilangilerin tankında mercan kırığı var.Ph 7.5-8.0 arası.Her ikisini karıştırınca acaba ph 8.0 üstüne çıkarmı?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Uğur abi göz zevki için dedim,o karışsa da karışmasa da ph yükselmesinde yardımcı olur...

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Uğur hocam aslında şuanki söylediğin ph ölçüleri güzel.Burda önemli olan ph sabit kalmasını sağlamak.Tropheuslarda ph 9 ve üzeri olduğunda kuyruk erimeleri başlayabilir.Bana göre sabit 8 ile 8,5 en ideal olanı.

8. Cevap: Mercan kırığı ile kalsiyumlu kumu karıştırsak ph'ı yükseltebilirmiyiz?

Hocam karırıştırmayımmı?Ne dersiniz?

9. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bende ph 'ın 8.5 üzerinde olmaması gerektiğine katılıyorum.
    Ancak mercan kırığının ph ı daha fazla arttıracağını sanmam, ancak düşüşlerde tampon yapacaktır. Kullanılması doğru olur diye düşünüyorum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hocam dediğim gibi benim ph 8 ve kum olarak quartz var :)Önemli olan sabit değerler bunu korumak tabi son karar senin.

11. Cevap: Mercan kırığı ile kalsiyumlu kumu karıştırsak ph'ı yükseltebilirmiyiz?

Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş