1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mercan Yapıştırıcı Markaları ve Kaliteleri

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde kargolu tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman
    Mercan yapıştırıcısı için tavsiyelerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Forumda aramama rağmen mercan yapıştırıcı malzemeleri hakkında ilgili bir ayrıntı gözüme çarpmadı. Kimi arkadaşlar japon yapıştırıcısı kullanıyor, kimileri epoksi...Peki en iyisi acaba hangisi veya hangi marka? Epoksi, jel vs.

http://www.akvaryumportali.com/threads/mercan-fraglama.12309/#post-162606

Linkteki makale çok işime yaradı ama sizlerin kullandığı mercan yapıştırıcı markalarını öğrenmek istiyorum.

Fotoğraftaki mercan yapıştırıcısı hoşuma gitti, siz ne dersiniz?

mercan yapıştırıcısı.png

Kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Haziran 2015
  2. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Mercan yapıştırıcısı olarak ikili hızlı yapıştırıcılar var. Onlar çok güzel yapıştıktan 5 dk sonrada hiçbir koku kalmıyor yanlız yapıştıktan sonra geri ayırma şansın yok gibi. Bu yüzden dikkatli oturtmalısın parçaları.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Water yapıştırıcı kullanılıyor fraglama için. Islak kuru yapıştırabiliyor ve yakıcı olmadığından bir zararı yok. Ancak 502 yapıştırıcı, japon yapıştırıcı fraglama için kullanılabiliyor.

Mesela ben mushroom coralleri kaya üzerine koyuyorum ve üzerine bir cam parçası koyuyorum 2 günde tutunuyorlar. Düğme polikler yine öyle. Leather mercan gibi parçaları ise kulak pamuğu cubuğu tarzında plastik cubuklara geçiriyorum ve zamanla altındaki kayaya yapışıyor. Kendileri de tutundukları gibi yapıştırmakta mümkün.

Düzenleme: 19 Haziran 2015
  4. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman
    Benim yapıştırmak istedigim dibi çok ince olan sert mercanlar, yani ne üstlerine cam koyabilirim ne de çubuğa oturtabilrim. Ancak bende leather coral almayı düşünüyorum. Alınca şu kulak çubuğuna oturtma olayını (her ne kadar şu anda pek anlamadıysam da) tekrar bi ayrıntılı olarak konuşuruz.
    teşekkürler

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumcu esnafında bulunan bir yapıştırıcı bu amaçla. Macun tarzındadır ve su içinde de kurumaya devam ediyor yani sudan etkilenmiyor. Epoksi olabilir tam bilmiyorum. Japon yapıştırıcı zoo fraglamada yaygın kullanılıyor.

Düzenleme: 19 Haziran 2015

Sayfayı Paylaş