1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mercimek deneyen var mı?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Merhaba arkadaşlar. Aranızda yem olarak mercimek deneyen var mı? Mercimeğin iyi bir protein kaynağı olduğunu hatırladım ve aldığım gibi attım cezveye (suda beklemesi gerekiyormuş :der: ). Tabi sert haliyle hayvanlar yiyemedi yeşil mercimeği. Şimdi kırmızı mercimeği cezveye attım suda bekletiyorum, akşam geldiğimde kaynatıp atacağım. Daha önceden kullanan varsa lütfen tecrübelerini bildirsin.

Düzenleme: Kırmızı mercimek çok daha kısa sürede uygun kıvama geliyormuş

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Cevap: Mercimek deneyen var mı?

Kaynattığın zaman vitamin mineral protein ne varsa suyuna geçmesin? Başka bir yöntem bulmalı bence içeriğini kaybettirmeden. 24 saat tuzlu suda bekletirsek yenilecek kıvama gelebilir. Yada buhar da haşlama diğer sebzelerde besin değerini kaybettirmez. Mercimek te de denenebilir.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Mercimek deneyen var mı?

Mercimek değil sadece, aklına gelebilecek o tarz ne varsa mesela bezelye böyle çıkmıştır örneğin, nohut, fasulye, bamya, kereviz vs vs çok verdim. Ancak dediğin gibi haşlanmadan bu gıdalar verilmez, ben yemeği yapıldığında mesela yıkayıp verirdim yani pişmiş tanelerden ezerek veya daha iri parçalar şeklinde.

Sayfayı Paylaş